Ramazan aynın ilk günü coşkuyla yaşandı. Milyonlarca Müslüman bugün ilk iftarlarını açarken, sahuru beklemeye başladı. Ramazan ayında televizyon ekranlarında ise birçok dini temalı film ve belgeseller hazırlandı. Ramazan’ın birinci günü olan 11 Mart PazartesiHz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi ATV’de gösterilecek. En çok merak edilen soruların arasında Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi nerede hangi ülkede çekildi? Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmini kim yaptı? Aldı. İşte filmle ilgili merak edilenler…

Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi Filmi Nerede Hangi Ülkede Çekildi Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi Filmini Kim Yaptı (1)

HZ. MUHAMMED: ALLAH’IN ELÇİSİ KONUSU

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi 2016 yılında vizyona girdi. Mecid Mecidi tarafından çekilen filmin oyuncuları Sareh Bayat, Gülen Karaman, Mina Sadati şeklindedir.

Filmin konusu ise şu şekildedir; 7.yy’da Mekke’de ve Hz.Muhammed’in etrafında gelişen olayları konu ediniyor. Abraha’nın fil ordusuyla Mekke’ye yönelişi sebebiyle tedirgin olan Mekke halkı çaresizdir. Hz. Muhammed’e hamile olan Hz. Amine geri kalan Mekke halkı gibi kaçıp dağlara saklanamaz. Abraha kimseciklerin olmadığı şehri kolayca ele geçirebileceğini düşünür ancak filler Mekke’ye doğru bir adım dahi atmaz. Ardından milyonlarca ebabil kuşu, Abraha’nın ordusunu taş yağmuruna tutarak yok ederler. Bu olaydan tam bir ay sonra Hz. Muhammed doğmuştur. Hz. Âmine’nin kucağındaki minik bebek dünyayı kökünden değiştirecektir.

HZ. MUHAMMED: ALLAH’IN ELÇİSİ FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Hz. Muhammed: Allah’ın Elçisi filmi İran’ın Horasan şehrinin güneyindeki Allahyar Köyü’nde özenle hazırlanan platolarda çekimi yapıldı. Film için İran’da Mekke ve Medine platosu hazırlandı.

Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi Filmi Nerede Hangi Ülkede Çekildi Hz. Muhammed Allah'ın Elçisi Filmini Kim Yaptı (2)

HZ. MUHAMMED: ALLAH’IN ELÇİSİ FİLMİNİ KİM YAPTI?

Filmin yönetmeni ve yapımcısı Mecid Mecidi’dir. Yapımcıları arasında M. Mehdi Heidarian M. Reza Saberi isimleri de yer almaktadır.