Hülya Koçyiğit kanser mi? Hülya Koçyiğit ne kanseri oldu?

Kanser Farkındalığı Haftası kapsamında bir etkinliğe katılan usta oyuncu Hülya Koçyiğit, kızı ve biriyle kanserle mücadelesini anlattı. Ardından, Hülya Koçyiğit kanser mi ve Hülya Koçyiğit ne kanser oldu merak ediliyor. Hülya Koçyiğit hastalığı biliyordu ve Hülya Koçyiğit ne doktoru soruları yaklaşıyor. Hülya Koçyiğit kanseri mi? Hülya Koçyiğit doğuştan kanser oldu? Detaylar haberimizdedir…

HÜLYA KOÇYİĞİT KANSER Mİ?

Özel bir sağlık kuruluşu ‘1-7 Nisan Kanser Farkındalığı Haftası’ yaratmasıyla ‘Korkmuyorum, Farkındayım’ diye konuştu. Her yaştan insanın kanser konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan etkinliğe, kızı meme kanserinin babası ise ölüm suçuyla mücadele eden Türk sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit de katıldı.

Büyük bir isyandı benim için. O dönemde ‘neden evladıma, neden bana değil’ diye isyanlar geçti. 3 yıl sonra ben de kanser oldu. olması benim için çok daha ağırdı. Kendi hastalığımı daha kolay kabullendim. Ama çok şükür ki başarılı tedavi gördü iyileşti” açıklamasını yaptı.

HÜLYA KOÇYİĞİT NE KANSERİ OLDU?

Kanserin olduğu dönemleri anlatan Koçyiğit şöyle konuştu: ‘Kızım kanserini atlattıktan sonra bunu kutlamak için dağa çıktık. Çocuklar kızarak kayıyor. Ben de yaşımı başımı unutup yüzüstü kızakla baş aşağı inerken duvara çarptım. Tatilden dönermde ise ağrılarım devam etti. Röntgen çektirdik. Tomografi derken bir şüphe var ama çok da net bir şey söylenmiyor. Ardından kontrolör devam etti. New York’ta seyahat ederken doktora gittim. Doktor hemen ‘biyopsi yaşamak’ dedi. Ciğerim söndü okumada. Böyle bir ihtimali söylemişlerdi ama binde bir ihtimaldi. Biyopsi sonrası tarama hücresi denetimi konuldu. Doktor ameliyatı gelirsem almaya gerek kalmayacak kanser bitmiş olacak dedi. Ben zaman istedim. Kolay bir karar değildi. Ameliyat fobim de var. Sonunda karar verdim, ameliyat oldum. Türkiye’ye gittim. Doktorum Türkiye’ye döndüğümde neden orada ameliyat olma ihtiyacını duydunuz dedi. Bugün böyle bir şeyle karşılaşırsam kendimi hiç düşünmeden Türk hekimlerine teslim ederim.”

Erken teşhisin öneminden bahseden Hülya Koçyiğit, ‘İyi ki böyle anma günü var. Kanser Haftası nedeniyle daha çok kişiye ulaşıp ‘erken teşhis hayat kurtarıcı’ deme imkanımız var. doğum yolculuğu kapsamlı giderek daha da kolaylaştığı için kanser olmaktan korkmayın. Erken teşhis olduğu zaman hayat kurtarıyor. Ben de buna bir örneğim. Kızım da bir örnek. Ne yazık ki ikimiz de buna yakalandık. Ama erken teşhis olduğu için tedaviyle tekrar hayatımıza kavuşabildik” dedi.

Hülya Koçyiğit kanseri mi?  Hülya Koçyiğit doğuştan kanser oldu?

MAMOGRAFİNİN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

Hemcinslerine seslenen Koçyiğit, sözlerine şöyle devam etti: “Özellikle biz hanımların mamografi olması çok önemli. Bugün özellikle tıpta gördüğümüz hizmetler için teşekkür ediyorum.’

Hülya Koçyiğit Gündem Magazin Haberler

Yorum yapın