Hırsızlar 700 adet bal peteğini çaldı, arılar telef oldu

Hırsızlar 700 adet bal peteğini çaldı, arılar telef oldu

ADANA Adana’da bir arıcının 700 peteğini çalan hırsızlar, arılarını da talan ederek 100 bin TL’lik zarara uğrattı. 30 yıldır arıcılıkla uğraşan Erdal Kurt,”Evimize gittik, bir gün evde dinlenelim banyodan çıktık diye, bir gün sonra bu olay geldi” dedi.

Olay, Sarıçam ilçesine bağlı Buruk Cumhuriyet Mahallesi kırsalında meydana geldi. Etkilerine göre, 30 yıldır arıcılık yapan Erdal Kurt (55), yağmurların yağmasıyla banyo yapmaya ve dinlemeye bir günlüğüne aldığına evine gitti. Kurt’un evine gitmesini fırsat bilen hırsızlar, arıların olduğu bölgeye 700 adet kovanı çaldı, arıların da bir kısmını telef etti. Tekrar arıların bulunduğu bölgeye gelen Kurt, yaşanan hırsızlığı ev durumu güvenlik güçlerine bildirildi.

15 yıldır barınak bölgesi arı kattığını ifade eden Erdal Kurt,” 700 adet çerçevemi çaldılar, yağmurlarda evimize gittik bir gün evde dinlenelim banyodan çıktı diye. Bir gün sona, ben kaygılandım arılarımın yanına geldi. hep dağıtmışlar, ben karşıdaki ekin gidişatından arı toplamam.Arıyı boşaltmışlar, kovanı yakmışlar.Yavru petekleri hep dağıtmışlar.Bir çerçevedeki 2 parmak bal için komple arıyı mahvetmişler” dedi.

Erdal Kurt Sarıçam Adana 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın