“Hiç kimseyle pazarlık yapmadım” diyen Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu’na yüklendi

“Hiç kimseyle pazarlık etmem” diyen Muharrem İnceKılıçdaroğlu’na yüklendi

KARABÜK – Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İncecumhurbaşkanlığı seçimi için kimseyle anlaşma yapmadığını belirterek, verilen cumhurbaşkanı yardımcılığı vaatleri üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi.

Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, bir dizi ziyaretler için Karabük’e geldi. Kemal Güneş Caddesi’ndeki parti bina cephesinde gençlerin oluşturduğu topluluğa konuşan İnce, “Dört cumhurbaşkanı adayı var. Dördünden birini oy vereceksin. Kimi örneklersa ben onu destekliyorum. Hizbullah kimi söylüyor, o kimi destekliyorsa ben onu destekliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri üzerinden 6’lı makam yüklenen İnce, “Cumhurbaşkanı adaylarının içinde, onların içinde bagajları dolu olan var mı? Vaatleri var mı? Milleti ikna etmek için yedi bir cumhurbaşkanı adayına rüşvet vermiş mi? Yardımcı ol demiş mi? Muharrem İnce‘nin hiç kimseyle bir pazarlığı yok. Ne terör örgütleriyle, ne marjinal gruplarla, hiç kimseyle bir pazarlığım yok. Hiçbir partiyle, Hiçbir cumhurbaşkanı yardımcısı adayıyla, hiç kimseyle görüşmedim” diye konuştu.

Eski AK Partili Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu ile sürdüren Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na da yüklenen İnce, şunları söyledi:

“Erdoğan gitmeli de Kılıçdaroğlu neden gelmemeli? O da Erdoğan’ın eskilerine destek. Orada bakan Yargı FETÖ’ye teslim edilirken, Babacan orada bakan.Referandumlarda tek adam kanunları çıkarılırken, Erdoğan’ın yanında Babacan, bakan, Davutoğlu bakan.Bu memleketi beraberinde batırmışlar.Şimdi Kılıçdaroğlu Erdoğan’ın eskilerini almış, gönder memleketi kurtaracakmış. orda.”

“FETÖ’cülerle, Taraf gazetesi yazarlarıyla ne işim olur”

CHP’de 40 sene hizmet götürülen İnce, “CHP listelerinde 77 kişi var. ‘Gelecek’li, ‘Saadet’li, ‘Deva’lı 77 kişi. Çankaya’da kim var biliyor musunuz? Sadullah Ergin var. Sadullah Ergin Çankaya’ da.Atatürk’ün Çankaya’sında.Kim bu?Yargıyı FETÖ’ye teslim eden Adalet Bakanı.İzmir birinci listelerini koydukları kim biliyor musunuz?’Kemalizm ırkçılıktır’ diyen Taraf gazetesinin yazarını.Yuh ki ne yuh!Muharrem İnce neden gittin diye düşünüyorlar? İşte bu yüzden gitti. Benim FETÖ’cülerle, Taraf gazetesi yazarlarıyla ilgili yorumlar ne işim olur benim” ifadelerini kullandı.

“İHA ve SİHA’lar konusunda Türkiye iyi işler yaptı”

“Bizim muhalefet anlayışımız başkaları gibi değil” diyen İnce, “Türkiye Azerbaycan’a yardım etti. Erdoğan’a dedim ki az yaptım. İHA’lar SİHA’lar konusunda Türkiye iyi işler yaptı. Erdoğan’ın damadıymış, umurumda değil, teşvik ediyorum.

Konuşmanın ardından gençlerle caddede yürüyen İnce, bol bol fotoğraf çektirdi.

Kemal Kılıçdaroğlu Muharrem İnce Politika Haberler

Yorum yapın