Herkes Defne’ye Ağlıyor

Kadıköy’de bir arkadaşına ait evde ölü bulunan sunucu ve oyuncu Defne Joy Foster’in arkadaşları ve hayranları, sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesaplarından Foster’in ani ölümlerinden üzüntülerini dile getirdi.

Foster ile ‘Yok Böyle Dans’ adlı yarışma yarışması, son hafta elemelerinde birlikte dans ettiği 2002 Dünya Güzeli Azra Akın, ‘Daha o gün beraber dans ediyor. Ölüm insana gerçekten çok yakın. Üzgünüz’ diyerek anlamak ifade etti.

Oyuncu Ebru Akel de İzmirli olan Defne Joy Foster’in 10 yaşında enerji dolu olduğunu belirterek, ‘Yüreğime yerleşti, ne denebilir ki… Allah’tan rahmet, aileleri sabır diliyorum’ dedi.

Oyuncu Nedim Saban da üzüntüsünü, ‘Defne Joy, zaten şarkılarında da neşesi vardı. Programa katıldığımda bir olayla ilgili şamata açıklamalarını anlamış, gözü parlamıştı. Artık o ışık yok’ diyerek dile getirdi.

Şarkıcı Gülben Ergen, ‘Defne Joy için çok hareket’, şarkıcı ve köşe yazarı Ayşe Özyılmazel de ‘Çok Yolculuk. Defne Joy, hala inanamıyorum’ dedi.

– ‘ÖLDÜĞÜNÜ ÇOCUKLARA NASIL SÖYLEYECEĞİZ?’-

Hacettepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Defne Joy’a da geleceğine de çok üzüldüğünü belirtti.

Senarist ve yapımcı Birol Güven de ‘Defne Joy’u o kadar çok ki, ölü çocukları nasıl söyleyeceğiz bilemiyoruz’ dedi.

Oyuncu Doğa Rutkay ise ‘Şimdi en fenası cep telefonumdaki Defne’nin ‘iyi seneleeeeer’ yazdığı yeni yıl mesajı. Nurlar içinde yat’ mesajıyla üzüntüsünü anlattı.

Şarkıcı Demet Sağıroğlu da mesajında ​​’Bizlere yaşam enerjisi tüketimi m değeri ki kendindennkinden eksiltiyormuş. Huzur içinde uyu Defne’m’ dedi.

Şarkıcı Işın Karaca ise ‘Güzel Defnem… Senin kahkahan olmadan buraları düşünmek çok zor… Nur içinde yat güzel arkadaşım’ yazdı.

Harun Kolçak da mesajında, ‘Sevgili Defne Joy, Şaşkınım, yola çıkıyorum. Seni, ışığını, neşeni çok özleyeceğim’, Demet Akalın’ Hayata bu kadar bağlı insanların ölümü bende hoş olmayan bir ruh hali yapıyor. Defnenin cenneti olsun demeye ellerim titriyor. Üzgünüm’ dedi.

Şarkıcı Fulden Uras, ‘Allah’ım 15 senelik arkadaşım. Defalarca kardeşimden astım ilacı vardı, inanamıyorum Defne… (Şaka yaptım) de lütfen’, Reyhan Karaca ise ‘Bebeciği vardı, dünya güzeli bir annesi vardı. Allah anacığına sabır versin. Çok severdim, çok özeldi benim için çok’, Kenan Doğulu ‘Başımız sağolsun o hayata renk katanlardandı. Sevgili arkadaşım cennet yolunda. Çok özleyeceğiz’, Burcu Esmersoy ‘Çok çok yola çıkarak söz bulamıyor insan’ diyerek üzüntülerini paylaştı.

– ‘SİHİRLİ ANNEM’ DİZİSİNDEKİ ROL ARKADAŞI-

Defne Joy Foster’ın oynadığı ‘Sihirli Annem’ dizisindeki rol arkadaşlarından oyuncu İnci Türkay da AA muhabirinin sorusu üzerine, Foster’in ölüm hikayesinin kendisini çok sardığını belirterek, ‘Beraber çok çalıştı. Çok hayat uzay. Herkesin gördüğü gibi neşeliydi ama çok da duygusaldı kendi içinde. Sahip olduğu hiperaktifliğinin altında çok naif bir kızdı. Kafasına her şeyi takar ama evin çaktırmazdı’ dedi.

Foster ile 4 yıl boyunca aynı dizi setinde gece gündüz beraber yaptıklarını anlatan Türkay, dün saat 16.00 sıralarında Foster ve eşiyle tesadüfen karşılaştıklarını ve Foster’in çok mutlu yolculuklarını dile getirdiğini, sonuçlarını kaydetti:

‘Dün çok iyi kullanmak. Ben onun mutsuz olduğu anları öğrendikleri, anlarım ama dün gerçekten çok iyi, hiçbir hücreyi yok görüyor. Bana ‘Sana bir sır vereceğim. Survivor adlı yarışmaya katılacağım. Orada çok eğleneceğim. Oğlum Can’ı da götüreceğim’ dedi. Hatta ‘Mutlaka yeni evinize oturmaya geleceğim’ dedi. Ayrılırken sımsıkı sarıldı. Bana sanki ‘Allah’a ısmarladık’ der gibiydi. Defne, kıyafetleri gibi deli dolu, yaramaz kız Defne’ydi her zaman. Çok erken gitti, çok ilerleme.’

‘Yok Böyle Dans’ adlı yarışma gösterimi beraberinde aynıyı paylaşan tiyatrocu Nilgün Belgününün de Defne Joy Foster’in çok iyi kalpli bir insan olduğunu dile getirmesi, ‘Allah’ın takdiri bir iş. Çok mutsuzum, çok acı bir gün. Aynı sahneyi paylaştık. Ayakları üstünde duran, mücad

Survivor Yerel Haberler

Yorum yapın