Hazal Kaya’nın hapsi istenen dava Akşener’i çileden çıkardı

Batman’da tabancayla intihar girişiminde bulunan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hayatını kaybedenler İpek Er, kullandığı mektupta Siirt’te görevli Uzman Çavuş Musa Orhan’ın kendisine yönelik cinsel saldırıda bulunduğu iddiasını elinde tutanlar, Orhan hakkında ‘nitelikli saldırı’ suçundan 12 görevli azıcık tutukluluk cezasını istemiyle dava açtı.

Tutuksuz sanık Orhan’ın tutukluluğu sürerken, oyuncu Ezgi Mola sosyal medyadan yaşananlara tepki göstermişti. Orhan’a hakaret etmesi nedeniyle yargılanan Mola para cezası aldı, oyuncuya destek veren ünlü isimler hakkında da dava açıldı. Bu isimlerin arasında Hazal Kaya da yer aldı.

Hazal Kaya'nın hapsi istenen dava Akşener'i çileden çıkardı

Musa Orhan’ın avukatı, tepki paylaşımında bulunan Kaya hakkında Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na yönelik suç duyurusunda bulundu. Soruşturmanın tamamlanmasının ardından ünlü oyuncu hakkında, ‘Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret’ suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazal Kaya'nın hapsi istenen dava Akşener'i çileden çıkardı

Yaşananlara tepki gösteren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Akşener, “Bir kadınları kendimize çektiyse, hepimizi arayacağız! Bir kadını susturuyorsa, hepimiz konuşacağız! Bir haksızlığa uğruyorsa, hepimizin yanında kaya gibi dimdik duracağız! Kadınları yaşatamadığınız yetmiyormuş gibi bir de susturmaya mı çalışıyorsunuz? gün sonra kadınlar konuşacak, kadınlar yaşayacak ve kadınlar size rağmen yeni bir tarih yazacak!” kullanım kullandı.

Hazal Kaya'nın hapsi istenen dava Akşener'i çileden çıkardı

Meral Akşener Musa Orhan Hazal Kaya Ezgi Mola Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın