Hava buz kesti, kar kapıya dayandı! İşte İstanbul’un beyaz örtüyle kaplanacağı tarih

kıyıin güney, iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın batısı ve Kıyı Ege ile akşam saatlerinden sonra Batı Akdeniz, gece saatlerinde K. Maraş, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, G. Antep, Kilis ve Ş. Urfa çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök geleceği sağanak gösterimli, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların zirvesi Kıyı Ege ile Edirne ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Antalya çevrelerinde kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris’te yerel olarak çok şiddetli olması bekleniyor.

İstanbul‘da da havaların soğumasıyla” İstanbul‘a kar bu yıl bitmeden ne zaman gelir?” sorusu akıllara gelirken, merak edilen yanıt üzerine CNN Türk muhabiri Emrah Çakmak’tan geldi.

Megakent İstanbul’da Aralık sonunda ilk veya ikinci haftası kar gösterisinin görülebileceğini kaydeden Çakmak, “İstanbul’da kar henüz yok ama karın soğuğu çıkmış gibi görünüyor. akıllara özellikle ‘İstanbul’a kar bu yıl bitmeden ne zaman gelir?’ Aralık ayında ilk haftası ya da ikinci haftasında İstanbul’da kari görüşmeniz.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük Hava Durumu raporunu açıkladı. Yarından itibaren yurt genelinde sağnak gösterilerin etkili olması bekleniyor.

Havalar buz kesti, kar kapıya dayandı!  Meteorolojik kaynaklar İstanbul'un beyaz örtüsüyle kaplanacak tarihi verecek

1

Erdem Aksoy

İstanbul Güncel Haberler

Yorum yapın