HATAY’DA KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU; KAR TOPU OYNADILAR

Yayladağı yolunda kar yöntemi gösterildi. Okul tatilini fırsat bilen yetiştirme, kar yağışının etkili olduğu bölgedeki çocuklarla kar topu oynadı.

Kentte dün gece saatlerini gösteren kar gösterimi, Yayladağı, Belen, Altınözü, Hassa, İskenderun ve Kırıkhan ilçelerinin yüksek kesimlerindeki mahalleleri beyaza bürüdü. Geçen haftalarda kuraklık endişesi yaşanan kentte, etkili olan kar yağışı insanların sevindirdi. Karayolları, belediyeler, kar temizliği yaptı. Bölgede, polis ve jandarma ekipleri, kar yağışının etkili olduğu noktalara gidecek olan bölgeye kış lastiği ve kar zinciri takmaları konuşma uyarıda bulundu.

Dün gece saatlerinde etkili olan ve havanın aydınlanmasıyla beyaza bürünen Antakya-Yayladağı yoluna giden bazı kişiler, boyutları ile kar topu oynadı.

Kardeşleriyle kar topu oynadıklarını söyleyen Mustafa Tekgöz (17), havanın soğuk olmasına rağmen çok eğlendiklerini söyledi.

Antakya merkezinden kar yağmayınca kartopu oynamak için yüksek kesimlere çıktıklarını söyleyen Betül Akyol (12), tatilin son günlerini çok güzel gittiklerini söyledi.

Kartopu oynayıp kardan adam sorduğunu söyleyen Muhammed Akyol (10) ise çok mutlu olduğunu söyledi. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

İskenderun Yayladağı Güncel Haberler

Yorum yapın