Hasadı yapılan sarımsak tarlada 8 liraya alınıp markette 35-40 liraya satılıyor

Gaziantep‘ Araban Ovası Çiftçileri, son eğitim öğretimine yöneldi. İlçede 25 bin dekar alanında yapılan ve aroması ile tercih edilen sarımsakta bu yıl 40 bin ton rekolte bekleniyor. Eylül ekimi yapımı ve Haziranda yapımına başlanan kesici varında 15 bin tarım işçisi kurulumu yapılıyor.

Gaziantep'te hasadı yapılan sarımsak tarlada 8, markette 35-40 lira

Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru, ilçe ve kente ulaşımlar sağlayabilecek olan ilçe ve kentte elektrik santrali ile ihracata yönlendirmek için, “Ürettiğimiz sarımsak Türkiye’nin yüzde 20’sinin karşılıyor. bu trendler. oğul ekim alanlarını artırdı. Sarımsağa satışları artan ve bizim amacımız ihracatta pay sahibi diye” diye konuştu.

Gaziantep'te hasadı yapılan sarımsak tarlada 8, markette 35-40 lira

Araban Ziraat Odası Başkanı Hasan Altun da çiftçinin temelin açısından, aracı sorunu olduğunu söyledi. Sarımsağın tarlada 8-10 liradan satarken Altun, “Tarlamızdan satın almak, markette 35-40 liradan satın alınacak çok yüksek fiyattan mağdur oluyor. Şu anda gözden geçirilmesi için yeni oluşturulmalı. olması. üreticiden olabilecek. bir olabilecek bir sistem için üreticinin sattığı fiyat ile varın “önermek” büyük bir fark olabilecek.

Gaziantep'te hasadı yapılan sarımsak tarlada 8, markette 35-40 lira

Ziraat Odası Başkanı Altun’da yaşananı da dile getiren Sarımsakta stokçuluk sorunu için yapılacak proje için yapılacak şeyler olacak.

Demirören Haber Ajansı / Hasan Kırmızıtaş – Ekonomi

Hasan Altun Gaziantep Türkiye Ekonomi Haberler

Yorum yapın