Halis Serbest, Bergen filminin yapım şirketine dava açtı

Arabesk’in seslendirildiği eserlerle boş ünlenentezi parçaları Halis’i serbest bırakan Bergen vizyona giren filmi, marten vizyona girdi. Başrollerini Farah Zeynep Abdullah, Tilbe Saran ve Erdal Beşikçioğlu’nun üstlendiği film, yoğun ilgi gördü. Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Adana’nın Kozan ilçesinde ise film gösterime girmedi.

HALİS SERBEST YAPIM ŞİRKETİNE TAZMİNAT DAVASI AÇTI

Halis Serbest, söz konusu film gösterime girmeden önce avukatı aracılığıyla Asliye Hukuk Mahkemesi 1’ne ‘kişilik haklarına saldırı’ iddiasıyla gösterimde hedefyati seçim için uygun araçlara sunuldu. Mahkeme, Serbest’in talebini düzenleniyor. Bunun üzerine Serbest, filminin vizyona güvenliğinin ardından aynı olay ve ölüm tehditleri suçlamasıyla Kozan 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne maddi-manevi davalarını açtı. Filmin üretim şirketi ise davaya karşı büyük bir filmde ‘kliklik haklarına saldırı’ devam etmesini ve hayati ilerlemenin iddiasının gerçekten çok uzak, hayata karşı aşılamaya karşı olduğunu savundu.

Halis Serbest, Bergen filminin yapımı dava açtı

“MÜVEKKİLİM ÖLÜM TEHDİTLERİ ALIYOR”

Halis Serbest’in avukatı Taylan Perver Yalnız, manevi olarak 300 ile 500 bin arasında bir ihbar alacaklarını, miktarın ise filmden elde edileceke göre hesaplanacağını söyledi. Filmin vizyona denetimlerinin ardından serbest’in raporlı raporun izlemesini belirten Yalnız, “Sınırlı’in raporunda son ölümleri tahmin ediyor. Bazı tahminler anlatılıyor anlatılıyor anlatılıyor. Ve burada. Burada kadın cinayetlerini savunmuyoruz.

Halis Serbest, Bergen filminin yapımı dava açtı

Halis Serbest, Bergen filminin yapımı dava açtı

Demirören Haber Ajansı / Dergi

Halis Serbest, Bergen, Magazin, Güncel, Haberler

Yorum yapın