Hakkari spor haberi… Yüksekova’da 2 bin 500 rakımda Güreş Şampiyonası’na hazırlanıyorlar

Hakkari‘nin Yüksekova ilçesinin Armutdüzü köyü 15 günlük kamp yapan 18 güreşçi, 2 500 rakımda Türkiye Güreş bin yarışı’na hazırlanıyor.

Yüksekova Gençlik ve spor Müdürlüğü sporcu 18 sporcu, ilçenin Armutdüzü köyü 15 günlük kampa girdi. ‘Yüksekova Artık Sporla anılacak’ sloganı Yüksekova Gençlik ve Sporuyla, ilçede güreş, tekvando, rafting, futbol sahası, paraşütü, voleybol, flyboard, kano, masa tenisi ve kış sporlarıyla Türkiye için tartışma veriyor. Armutdüzü köyü 18 sporcu ve 2 eğitmen eşliğinde 15 günlük kampa veren güreşçilerin zorlu maraton süreci başladı. Sabahın ilk ışıklarıyla kahvaltılarını yapan 18 sporcu, daha sonra dağlarda koşular çıkıyorlar. Koşunun ardından köye gelenler, burada hocaları hazırlıklara hazırlanıyorlar.

Armutdüzü köylerinin yasaklanması parkurda; şşla lastik dövme, lastikavy, kütük, taş model, tepe koşusu, interval, sürat ve çabukluk, kuvvet gibi çalışmalarla sporcular Türkiyea’ya örnekleme.

Ahmet Yunus Yiğit: “Amacımız Avrupa ve şampiyonalarında dünyamızı dalgalandırmak”

2 bin 500rak sporcu yetiştirdiklerini ifade eden Güreş Antrenörü Ahmet Yunus Yiğit, “Bugün sabah saat 05.00’te eğitimde bir antrenmanımız oluyor. 12.00 ile 13.00 saatleri arasında öğle yemeği saatinde devam ediyoruz. Akşam saat 17.00 gibi antrenmanımızla başlıyoruz. , kuvvetlendirme çalışmalarıyla son sürat, devam ediyor. Elimizdeki sürtük sürat, kütük, devam eden kızak, balyoz, bizim gibi tekerlek gibi kayar tekerlek gibi tekerlekler, kayar tekerlek gibi kayan tekerlekler, kayar tekerlekler, kütük, sürat kızak, balyoz. ile birlikte 15 günlük kampımızın sonu nda Yüksekova’ya dönerek devam ettireceğiz. Bize bu olabilecek Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit ve Yüksekova Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Sami Keskin’e çalışıyoruz” dedi.

Aras Kızıldoğan: “Yüksekova sporla anılacak”

Köyde kur’ı Ardını söyleyen kişide söyleyen Aras adındaki sporcu, “18 öğrenci olarak arsındaki kampta bir kişide bulunan sporculara, “18 öğrenci olarak tahmin edildi. Bin 500 rakımda hazırlanacağız. – HAKKARİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Yüksekova Türkiye Hakkari Spor Haberler

Yorum yapın