Gurbetçi kadının enkaz başında umutlu bekleyişi

Gurbetçi cehenneminin başında umutlu bekleyişi

3 çocuk annesi Şenay Kundak, Almanya’dan şarkıcı paralarla alınan tüm gayrimenkulleri hapis oldu

5 ev ve 1 evi yıkılan Kundak, eviyle şans eseri hayatta kaldı

Depremzede anne evinin enkazı başında 1 milyon değerindeki altın ve para dolu kafesi yıkmaya çalışıyor

HATAY Yıllarca Almanya’da birikim yapan 3 çocuk annesi Şenay Kundak’ın, Hatay’daki 5 ev, 1 dükkan ve ziynet eşyası depremle birlikte enkaz oldu. Elinde hiçbir şeyi kalmayan Kundak, evinin enkazında 1 milyona yakın ziynet eşyası ve parasına ait çantasını sınıfına çalışıyor.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem, 11 il içinde en büyük yıkımı Hatay’da oluştu. Antakya’nın neredeyse yerle bir olduğu depremde, 3 çocuk annesi 52 yaşındaki Şenay Kundak’ın, mahkum Almanya’da mahallinde bulunan 5 ev ve 1 kayıtlı da enkaz oldu. Şenay Kundak ve 5 kişilik aile ise depremde şans eseri ayakta kaldı. Akevler Mahallesi’nde 8 katlı apartman 4. katında yaşayan Kundak’ın, dairesi ilk depremde büyük bir ortamıyla 2 kata kadar çöktü. Alttaki iki katta kalanlar hayatını kaybederken, Kundak’ın ailesi ise balkondan zemine attı. Depremin ardından büyük bir çok yaşayan aile Bolu’da yaşayan kızlarının yanına gitti. Evin enkazının kaldırılacağı haberini almasıyla Antakya’ya gelen Kundak, 3 yerlerde çalışmalarını yakından takip ediyor. Kundak, kalıntılar boyunca yaklaşık 1 milyon değerindeki ziynet ve para olan Kafesleri yıkmaya çalışıyor.

“Alt katlardaki herkes öldü”

Enkaz başındaki ziynet eşyası ve gayrimenkullerinin olduğu çantayı evinde çalışan 52 yaşındaki Şenay Kundak, deprem günü yaşadıklarını anlattı. Kundak, “Bizim bina 8 katlıydı. Biz dördüncü kattaydık iki kat deprem indik. Bizim altımızdaki katlardaki herkes öldü. 14 kişi vefat etti. Bizim katta çökmeye devam etseydi, ölürdük” dedi.

“Elimizde bir şey kalmadı”

Almanya’daki birikimleriyle Hatay’da 5 daire ve bir dükkan sahibi olduğunu dile getiren Kundak, “Şuna hiçbir dairem kalmadı. Depremin ardından Bolu’ya giderin evine götürdük. buraya geldik.3 nesilden geliyorum ama hiçbir şey bulamadık.Umudumuzda kalmadı,tozun içinde kaldı.Tüm birikimlerimiz yıkıldı.Elimizde hiçbir şey kalmadı,bir canımız kaldı.Ona da şükür” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Almanya Hata Depremy Güncel Haberler

Yorum yapın