Gümüşhane’de köy halkı 35 depremzedeye kapılarını açtı

Gümüşhane‘de köy halkı 35 depremzedeye kapılarını açtı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Tekke köyünde, köy halkı depremzedelere kapılarını açtı. 35 depremzedeye evlerini açan Tekke köyü muhtarı Murat Soydaş istendiğinde daha fazla kişinin misafir kalacağını söyledi.

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Tekke köyünde çocukları köy evlerinin kapılarını depremzedelere açtı. Çoğunluğu Malatya’da meydana gelen depremden etkilenen 35 depremzede şehir Tekke köyüne yerleştirildi. İçerideki çok sayıda çocuğun bulunduğu depremzedeler zor kendilerinin kapılarını açan Tekke köyü sakinlerine teşekkür ederken, Tekke köyü muhtarı Murat Soydaş, talep olması halinde daha fazla depremzedeyi köy olarak misafir barındırdıklarını söyledi.

“Muhtar araç göndererek bizi buraya aldı”

Malatyalı depremzede Hacı Mehmet Balta, “Depremzedeyim, şu anda Gümüşhane’de konaklıyoruz ama geride bıraktıklarımız çok zor durumdalar. AFAD ve devletimizden Allah razı olsun yardımları ulaştırıyorlar ama geride kalanlar çok sıkıntılı. Bir an önce onları el uzatılıp o sıkıntılardan kurtarılması gerekiyor. Halk zaten seferber oldu, devletimiz de el uzatıyor Allah’ın oradaki geride kalanları da rahata ulaştırıyor.Yakınlarımız orada bizi ilk olarak Elazığ’a getirdiler ondan sonra Gümüşhane’ye geliyor.Havaalanlarına, otogarlara akın var çünkü artçı depremler durmuyor. Çadıra şu an çadırlar geldikten sonra bir nevi giderildi. Hala üzerinde olan ulaşılmayan insanlar da var Malatya’da.Burada zaten sürekli yayın yapıyorlardı, Bilgilendiriyorlar.İsteyen aileleri konaklatabiliriz diyorlardı.Muhtarımız sağ olsun ilgilendi görevli.Araç göndererek bizi buraya aldı.Allah herkesten razı olsun. olsun, Allah bir daha böyle bir afete düşürmesin bizi, korusun. Allah yar ve yardımcımız olsun, Türkiye’nin başı sağ olsun” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Gümüşhane Tragger Malatya Allah Genel Yerel Haberler

Yorum yapın