Gülten Kaya, mahkeme kararıyla Özgür Tüzer’in Ahmet Kaya şarkılarını okumasını yasakladı

Ahmet Kaya‘nın anlatıldığı iki gözüm Ahmet filmiyle oynayan Özgür Tüzer ile Kaya’nın eşi Gülten Kaya sular durulmuyor. Film davalık olan Kaya ve Tüzer, bu sefer yüzünden yüzünden karşı karşıya geldi.

Gülten Kaya, Özgür Tüzer’in sahnelerinde Ahmet Kaya‘nın şarkılarını 1 ay boyunca okumaması için gönderildi. Tüzer’in yasağa uymaması de 6 aya kadar hapis ile cezalandırılacağı da belirtildi. Hafta sonu sahnesinde meydana gelen bir olayla büyük bir yaşanmışlık Tüzer, sessizliğini bozdu.

Gülten Kaya, kararla Özgür Tüzer'in Ahmet Kaya şarkılarını okumasını yasakladı

Mahkeme kararını vereceğini Magazinkolik’e açıklamayı yapabilir Özgür Tüzer, şunları söyleyebilir: “Ahmet Kaya gibi bir özgürlük cesaretinin eşinin, bir başka sanatçının eseri okuma gasp etmesi çok ironik bir, ambargodur, sansürdür.”

Ahmet Kaya Tüm Türk halkına mal olmuş bir sanatçıdır, yüzlerce sahnesinde, Youtube’da ve albümlerinde Ahmet Kaya eğitimine yönelik, Ahmet Kaya’nın mirasçıları ve mali amaçlara yönelik bir şirket tarafından sadece şahsım adına erkekler tarafından kullanılmaktan dolayı, herhangi bir maddi çıkarıyla hareket edilmeyecek. “İki Gözüm Ahmet” filminde başrol oyunculuğunu üstlenmiş olmamdır…”

Gülten Kaya, kararla Özgür Tüzer'in Ahmet Kaya şarkılarını okumasını yasakladıÖzgür Tüzer

Ben sonu ne olursa olsun, kısıtlamalara ve yasaklamalara karşı olmak Ahmet Kaya sevgisini öldürmeyeceğim. Yapılanama ve kısıtlamalar yüreğimdeki sevgiyi öldürmeyi seçmemı engelleyemez. “kullanmak.

Gülten Kaya, kararla Özgür Tüzer'in Ahmet Kaya şarkılarını okumasını yasakladı

Kaynak: Magazinkolik

Ecem Altan

Ahmet Kaya, Film, Dergi, Haberler

Yorum yapın