Gülben Ergen’i tehdit ettiği gerekçesiyle yargılanan Nihat Doğan hapis, Yeşim Salkım da para cezası aldı

şarkıcı Gülben Ergen2017 yılında yayınlanan bir televizyon ekranı Nihat Doğan ve Yeşim Salkım‘ın yanından aşağılanmış ve içerikli iddialardan şikayet edilmiş. Yeşim Salkım hakkında “Alenen” ve “Basit tehdit” suçlarından 3 ay 15 şekilde 2 yıl 10 aya kadar, Nihat Doğan hakkında “Zincirleme şeklinde anlaşılan” suçundan 4 ay 15 4 yıl 1 aya kadar hapis cezası istenmiştir. İstanbul Asli Ceza Mahkemesi’nde avukatı hakkında dava açan Gülben Ergen’i avukat Emek Emre, sanıklar Nihat Doğan ve Yeşim Salkım’ı temsil eden avukatları.

NİHAT DOĞAN’A HAPİS, YEŞİM SALKIM’A PARA CEZASI

Sanık avukatları suçlamaları reddederek, müvekkillerinin beraatını istedi. Mahkeme davayı karara bağlayarak Nihat Doğan’a “Alenen eleştiriden” 5 ay 25 gün hapis cezası verdi. Mahkeme Doğan’ın iki ayrı mahkemeden cezaların cezalarının yargılanmasına ilişkin karar vermesine, davalarının yeniden inceleme için yargılanmasına da yazılmasına da.

Mahkeme Yeşim Salkım’a “Hakkım’a” suçludan bin 740 lira ceza para cezası, “Tehditt suçundan ise 500 lira adli para cezasına çarptırarak kararının açıklanmasının gerina kararına karar verildi.

Demirören Haber Ajansı / Dergi

Gülben Ergen Yeşim Salkım Nihat Doğan Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın