Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP’den milletvekili aday adayı oldu

Yalova Belediye Başkanlığı görevinden kullanımını sunan Vefa Salman, milletvekili aday adaylığı görevini yaptı. Ankara’da yaptığı başvurunun ardından Yalova İl Binası’nda bir basın toplantısı düzenleyen Salman, siyasi gruplar hep mücadelelerle geçtiğini söyledi. Yalova İl Başkanı Muttalip Tunç ve Merkez İlçe Başkanı Erdem Doğancı ile belediye meclis toplantısı toplantıda Vefa Salmanpartinin her kademesinde görev verdiğimizi dile getirdi.

Vefa Salman dedi: “Belediye bizi geri döndürmek için sona erdiklerini yapan bir kuruma geldi. Ciddi bir hukuksuzlukla, adaletsizlikle maçın sonunda insanca bakışımız zaman adaletsizliğine maruz kaldık ve devam etti. 3 yıldır süren mahkeme süreci bir türlü bitirilemedi, bitiremeyen da. devam ediyor.Artık mahkeme zaman aşımında olanı dahil kabul etmiyor.

Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP'den milletvekili adayı aday oldu

3 tane bilirkişi raporu bizi doğru çıkardı ancak hakkımız teslim edilmedi ki şunu net ve açık ister; Belediye başkanlığından istifade ettiren milletvekilliği aday adaylığımı başlatan süreci Meclis’te bütçe görüşmeleri yapılırken İçişleri Bakanı’na Grup Başkanvekilimiz Engin Altay’ın konuşmasında ‘Bilirkişi raporu ile suçsuzluğu sabit Yalova Belediye Başkanı neden göreve geri dönmüyorsun?’ dediğinde Süleyman Soylu verdiğinde cevapta’ Vefa Salman 2024’te seçim kazanır. Tekrar geriye döner’ dedi.

Bakın arkadaşlar bu Vefa Salman‘ın sorunu değil. Vefa Salman sorunu olmaktan çıktı. Ülkenin demokrasi sorunu haline geldi. Çünkü ortada ciddi bir adaletsizlik, hukuksuzluk var. Hukukun üstünlüğü değil üstünlüğün hukuku var. Hak edilemiyorsa artık bu savaş daha yüksek platformda yapma zamanımın geldiğine inandım.”

Vefa Salman, Türkiye’nin geldiği noktanın sıkıntılı canlıya dikkat edilmesi, “Yalova’yı düzeltmek için önce Türkiye’yi ayarlaması lazım. ekonomi de düzelmez başka şeyler de düzelmez. Ben siyasi yol haritamı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı’nı kazanmana, Yalova’da birinci ev sahibi artı Cumhuriyet Halk Partisi’nin de Yalova’da birinci karşılaşmaya nasıl daha önceki seçimlerde çalıştıysak o şekilde ondan daha fazlasını başaracağıma inandım ve ondan sonra aday olmaya karar gittim” dedi.

Görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP'den milletvekili adayı aday oldu

Yalova Belediyesi personellerine de seslenen Salman konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tabii ki belediye ile ilgili kafalarda soru sormak olabilir. 22 Mayıs’ı o yerlerde biz milat olarak belirledik. İstifa edene kadar hiç üzmesinler örnekler, sıkılmanlar.Zor günler yaşadılar, yaşamaya devam ediyorlar.Hep söyledikleri Yalova benim evladım gibi.Yalova Belediyesi’ndeki personeller de benim evlatlarım.

22 Mayıs, 14 Mayıs’ın bir hafta sonra atamalar başlayacak ilgili de B planımız, C planımız hazır. Yani kimsenin yüzüne Vefa Salman Yalova’yı bırakıyor gibi gelişinden. Ben Yalova Belediyesi’nin bundan sonra babası değil, büyük babasıyım. Benim gen kanatlarım altında, şemsiyem altında ne yağmurdan etkilenecekler ne kardan kıştan. ritüel mağdurlarıma gidiyorum. Ettirmeyeceğim de. Bazen kulağıma geliyor.

Dokunmazlık zırhına bürünmek için falan. Arkadaşlar bakın bu biraz komik. Benim makama, mevkiye hiçbir eşyaya ait yok. 3 senedir bizim dokunulmadık yerimiz kalmadı. Hallaç pamuğu gibi aradılar belediyeyi. Halit Güleç’i, Vefa Salman’ı bir şey bulduklarını çıkartır mıyız diye. Allah bin şükür buradan biz bir lokma haram geçirmedik. Biz dimdik durduk, hiç kıvırmadık. Mücadelemiz bundan sonra Türkiye için, Yalova bizim olmazsa olmazımız, benim evladım asla ve asla yalnız bırakmayacağım.”

Yalova Belediyesi Milletvekili Vefa Salman Yerel Haberler

Yorum yapın