Her cumartesi akşamı TRT 1 ‘de seyirciyle buluşan Gönül Dağı dizisi izleyiciler tarafından ilgiyle izlnmeye devam ediyor.

Her hafta reyting listesinin üst sıralarında yer alan Gönül Dağı dizisinin çekimlerine dair detaylar merak ediliyor.

Peki Gönül Dağı dizisi hangi köyde çekildi? 66 plaka neresi? Gönül Dağı Yozgat’ta mı çekiliyor? İşte detaylar…

GÖNÜL DAĞI DİZİSİ HANGİ KÖYDE ÇEKİLİYOR?

TRT’de her cumartesi akşamı izleyicilerle buluşan Gönül Dağı dizisinin çekim yerleri merak konusu oldu. Dizideki genç oyuncuların performansı izleyicileri etkilerken, Gönül Dağı her hafta ilgiyle takip edilen bir yapım haline geldi. Özellikle dizinin doğal ve bozkır manzaraları izleyicilerin dikkatini çekti.

Duygusal hikayelerle ekrana gelen Gönül Dağı, sıcakkanlı ve sevecen Anadolu insanının yaşamını anlatıyor. Bozkırın ortasında yer alan şirin bir kasabada geçen dizi, izleyenleri duygulandırmayı başarıyor.

GÖNÜL DAĞI YOZGAT’TA MI ÇEKİLİYOR? 66 PLAKA NERESİ?

Gönül Dağı dizisinin çekimleri Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleşiyor. Özellikle Gedelli köyünün sahneleri büyük ilgi görüyor. Ancak izleyicilerin merakını gidermek için belirtmek gerekir ki, dizinin çekimleri aslında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde gerçekleştiriliyor. Dizide geçen Gedelli köyü, günümüzde ise Niğde ilinin Ulukışla ilçesine bağlı bir köy olarak biliniyor. Senaryoda yer alan Gedelli köyü, aslında Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinin kırsal bölgesinde bulunuyor.

66 plaka Yozgat iline aittir ancak Gönül Dağı dizisinin çekim bölgeleri arasında Yozgat yer almamaktadır.