Geçen hafta Cannes Film Festivali’nden En İyi Kadın Ödülü’nü alarak dünya gündemine oturan Merve Dizdar konuşmasıyla gündemdeydi. Dizdar’dan sonra şimdi de şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’ndeki konuşmasıyla adından söz ettirdi. Aldığı ödülü katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan ettiğini söyleyen Mosso, salondan uzun süre alkış aldı. PowerTürk tarafından düzenlenen Müzik Ödülleri’nde “en güçlü cover şarkı” ödülünün sahibi olan Melek Mosso şunları söyledi: “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edeceğim” dedi.

Geçen hafta Cannes Film Festivali’nden En İyi Kadın Ödülü’nü alarak dünyayı izlemeye devam eden Merve Dizdar konuşmasıyla gündemdeydi. Dizdar’dan sonra şimdi de şarkıcı Melek Mosso, PowerTürk Müzik Ödülleri Töreni’ndeki konuşmasıyla sahiplerinden söz ettirdi.

Aldığı ödüle katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan ettiğini söyleyen Mosso, salondan uzun süre alkış aldı.

PowerTürk tarafından düzenlenen Müzik Ödülleri’nde “en güçlü cover şarkı” ödülünün sahibi olan Melek Mosso’nun yorumları şunları söyledi: “Ben bu değerlendirmenin zirvesidir bu derleme, dünyada açıklanan kıyafetlerle, kahkahasıyla kadın koleksiyonunun her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak gidiyoruz. Sesimiz hiçbir zaman kısılamayacak. Kimse beni susturamayacak, uzaklaşamayacak, üretmeye ve şarkı söylemeye devam edecek” dedi.

Yorum yapın