Son günlerde google arama motorlarında ekranların sevilen yapımlarından ‘Gaddar’ dizisi hakkında merak edilenler araştırılmakta. İzleyiciler tarafından merak edilen soruları sizler için yanıtlandırdık. Son olarak diziye Korkut Zalim ismiyle katılacak olan İbrahim Çelikkol hakkında da merak edilenler araştırılmakta. Peki, Gaddar dizisi Korkut Zakkum kimdir? İbrahim Çelikkol kaç yaşında nereli oynadığı diziler?  gibi soruların cevapları haberimizde. İşte yanıtlar… 

 Gaddar dizisi Korkut Zakkum kimdir?

Ay Yapım’ın yeni projesi Gaddar, kadrosuna deneyimli oyuncu İbrahim Çelikkol’u konuk oyuncu olarak dahil ediyor. Çağatay Ulusoy’un başrolünde olduğu dizi, güçlü kadrosuyla cuma akşamları izleyicilerini ekran başına kilitlemeye devam ediyor. İbrahim Çelikkol, Netflix’te yayınlanan Kuş Uçuşu dizisindeki performansıyla tanınan bir isimdir. Gaddar dizisinde ‘Korkut Zakkum’ karakterini canlandıracak olan Çelikkol, dizinin ilerleyen bölümlerinde seyircilere heyecan dolu anlar yaşatacak. İbrahim Çelikkol, “Gaddar” dizisinde Korkut Zakkum karakterini oynayacak. Korkut Zakkum, babasının gözleri önünde annesini kaybettikten sonra travmatik bir deneyim yaşayan ve bu acıyı bastırmak için iki kardeşine sahip çıkmak zorunda kalan bir karakterdir. Hayatta kalmak için yasa dışı işlere bulaşan Korkut, kısa sürede yer altı dünyasında önemli bir figür haline gelir, insanlara korku salar.

İbrahim Çelikkol

İbrahim Çelikkol kaç yaşında? 

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 yılında dünyaya gelmiş olup 42 yaşındadır. 

İbrahim Çelikkol nereli? 

İbrahim Çelikkol, 14 Şubat 1982 tarihinde İzmit’te doğmuş Türk dizi ve sinema oyuncusu ile eski bir modeldir. Aile kökenleri açısından, İbrahim Çelikkol’un anne tarafı Selanik göçmeni iken baba tarafı Arap kökenlidir. 

İbrahim Çelikkol oynadığı diziler

Kariyerine profesyonel model olarak başlayan Çelikkol, daha sonra basketbol ile ilgilenmiş ve genç milli takıma seçilmiştir. Basketbol kariyerini sonlandırdıktan sonra oyunculuk eğitimi almaya karar vermiştir. Hayatında önemli bir dönüm noktası olan Osman Sınav ile tanışması, İbrahim Çelikkol’un oyunculuk kariyerinin başlangıcı olmuştur. Osman Sınav’ın yönettiği ve 2008 yılında Show TV’de yayınlanan “Pars: Narkoterör” dizisinde “Başkomiser Şamil Baturay” karakterini canlandırarak adını duyurmuştur. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde rol almıştır. 2011-2012 yılları arasında Star TV’de yayınlanan “İffet” adlı dizide ise “Cemil” karakteriyle başrol oynamıştır. Sinema dünyasında da adından söz ettiren Çelikkol, 16 Şubat 2012’de vizyona giren Fetih 1453 filminde “Ulubatlı Hasan” karakterini başarıyla canlandırmıştır. Ayrıca 2013-2014 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan “Merhamet” dizisinde “Fırat Kazan” karakteriyle, 2014 yılında Star TV’de yayınlanan “Reaksiyon” dizisinde “Yüzbaşı Oğuz Ayaz” karakteriyle ve 2016 yılında FOX’ta yayınlanan “Kördüğüm” dizisinde “Ali Nejat” karakteriyle seyirci karşısına çıkmıştır. Son olarak, 2018-2022 yılları arasında atv’de yayınlanan “Bir Zamanlar Çukurova” adlı dizide “Hakan Gümüşoğlu” karakterini başarıyla canlandırmıştır.