2014 yılında vizyona giren ‘Fırtınanın İçinde’ filmi günümüzde hala gündemdeki yerini koruyor.

Vizyon tarihinin üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen sinemaseverler Fırtınanın İçinde filmi hakkında araştırmalar yapıyor.

Peki Fırtınanın İçinde filmi konusu ve oyuncuları kimler? Fırtınanın İçinde filmi nerede çekildi? İşte detaylar…

FIRTINANIN İÇİNDE KONUSU

Küçük kasaba Silverton, beklenmedik bir felaketle karşı karşıya. Kasabayı vuran ardı arkası kesilmeyen hortumlar, bölgede büyük bir yıkıma neden oluyor. Hortumların giderek artan gücü, kasaba halkını endişeye sevk ediyor.

Hortumların yol açtığı zararlar, kasaba sakinlerini tedirgin ederken, bir kısmı ise olağanüstü doğa olaylarını yakından gözlemleyerek tarihi bir anı yakalamak istiyor. Ancak, diğer yandan büyük bir felaketin yaklaştığına dair korkular da artıyor.

Firtinanin Icinde

Bazı kasaba sakinleri, yaşadıkları yeri terk etmek için hazırlıklara başlarken, diğerleri ise kasabanın içindeki fırtına gözlerinin önünde gelişmesini izlemeye kararlı. Kameralarını hazırlayan ve bu doğa olayını görüntülemek isteyen cesur insanlar, adrenalin dolu bir maceraya atılıyor.

“Fırtınanın İçinde” adlı film, Silverton kasabasındaki hortum felaketinin ortasında kalan insanların hayatta kalma mücadelesini ve bu doğa olayının etkileyici gücünü konu alıyor.

FIRTINANIN İÇİNDE OYUNCULARI

Richard Armitage: Gary Morris

Sarah Wayne Callies: Allison Stone

Max Deacon: Donnie Morris

Nathan Kress: Trey Morris

Alycia Debnam-Carey: Kaitlyn

Arlen Escarpeta: Daryl

Jeremy Sumpter: Jacob

Matt Walsh: Pete

FIRTINANIN İÇİNDE NEREDE ÇEKİLDİ?

Çekimler Temmuz 2012’de Detroit’te başladı. 13 Ağustos 2012’de çekimler, Detroit’ten çekildikten iki hafta sonra Michigan , Rochester’a taşındı. Ayrıca Oakland Charter Township , Oakview Orta Okulu ve Oakland Üniversitesi’nde çekildi.