Fenomen Arda Bektaş, Furkan Çağman tarafından saldırıya uğradı

Fenomen Arda Bektaş, Kerimcan Durmaz’ın asistanı Furkan Çağman’ın saldırısına uğradı. Bektaş, saldırı görüntülerini de paylaştı. 

 Çektiği makyaj videolarıyla tanınan sosyal medya fenomeni Arda Bektaş, sokakta saldırıya uğradığını duyurdu. Bektaş, kendisine saldıran kişinin Kerimcan Durmaz’ın arkadaşlarından Furkan Çağman olduğunu söyledi. 

Kameralara yansıyan saldırı görüntülerini paylaşan Bektaş, uzun zamandır Kerimcan Durmaz ve arkadaş grubu tarafından ‘mobbing’e, ‘sözlü ve fiziksel şiddete uğradığını açıkladı. Bektaş ayrıca, ”Başıma gelebilecek herhangi bir fiili olaydan Kerimcan Durmaz, çalışanı Furkan Çağman ve yakın çevreleri sorumludur” dedi.

 ‘GEREĞİ İÇİN EMNİYET GÜÇLERİNE BAŞVURDUM’

Bektaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Biraz sonra paylaşacağım şey için çok üzgünüm ve yaşadığım bu üzücü ve son derece talihsiz olayı sizlerle üzülerek paylaşmak zorundayım.

Kerimcan Durmaz ve yakın çevresi bu videoda bulunan asistanı Furkan Çağman gibi insanlarla arkadaşlık yaptığımız süreçten bugüne kadar sizin bilmediğimiz birçok şekilde şahsıma mobbing, psikolojik şiddet gerçeklikle ve uzaktan yakından ilgilisi bulunmayan dedikodular ve birçok haksız fiil ile karşı karşıya kaldım. Ancak Samet ile arkadaşlığım benim için çok önemli olduğu için hep alttan aldım, göz ardı ettim ve konuları uzatmadım. Ancak geçtiğimiz aylarda yine bir polemik yaşandı, şahsımın Selin Ciğerci’ye hep saygı duymam, sevmem, desteklememden dolayı hepsi ile arkadaşlığımız bitti. Daha sonrasında sizlere yaşadıklarımdan biraz olsa da bana yapılanlardan bahsettim ve konuyu kapattım. Uzun süredir bu şahısların hiçbirisi ile görüşmüyorum. Ancak bugün evimin bir arka sokağında işe giderken saldırıya uğradım. Kulaklığım takılı olduğu için sinsice arkamdan yaklaşarak bana saldıran Furkan Çağman’a karşı kendimi koruyamadım. Ülkemin ve şahsımın içinde olduğu şiddet sarmalından payıma düşeni üzülerek yaşadım. Artık bu insanların fiziksel şiddete varan eylemlerinden yoruldum ve çok üzgünüm. Türk adaletine güveniyorum. Dilerim ki bu insanların bana karşı yıllardır süren nefreti, önümü kapatma çabaları, hırsları, sözlü ve fiziksel şiddete dönen eylemleri durum biter ancak başıma gelebilecek herhangi bir fiili olaydan Kerimcan Durmaz, çalışanı Furkan Çağman ve yakın çevreleri sorumludur.

Gereği için Türk adaletine ve Emniyet güçlerine başvurmuş durumda olduğumu bilgilerinize saygı ile sunarım.”

‘YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIMI BİLMENİZİ İSTERİM’

Arda Bektaş’a saldıran Furkan Çağman ve Hakan Ürkmez de sosyal medya hesabından açıklama yayınladı. Çağman, yasal yollara başvuracağını söyledi:

“Bugün hakkımda çıkan videoyla ilgili kısaca bir bilgilendirme yapmak isterim. Videoda gördüğünüz şahıs sistematik olarak uzun süredir hakkımda iftira atarak onur ve gururumu incitecek eylemlerde bulunmaktadır. Bu durum sosyal çevremi, aile ve arkadaşlık ilişkilerimi, ayrıca psikolojimi de ciddi anlamda bozmuştur. Bugüne kadar adı geçen kişinin bu paylaşımlarına hiçbir şekilde karşılık vermememe rağmen beni ve arkadaşlarımı hedef alan ısrarlı bir biçimde bu paylaşımlarına devam etmiştir. Arkadaşım Samet ile Nişantaşı’nda yürürken şahsı birden karşımda gördüm. Anlık bir refleks ile kendimi kontrol edemedim ve maalesef bu tatsız görüntüler ortaya çıktı. Öncelikle böyle bir olayın içerisinde yer aldığım için gerçekten çok üzgünüm. Beni tanıyan herkes bu yaşıma kadar hiçbir şiddet eyleminin içerisinde yer almadığımı gayet iyi bilmektedir. Herkesten, böyle bir durum içerisinde bırakıldığım için yine de özür dilerim. Çok uzun süredir beni haksız yere tahrik edip, hakkımda türlü iftiralar ve hakaretler eden ve bu olayın yaşanmasına sebebiyet veren kişi ve kişiler hakkında benim de yasal yollara başvuracağımı bilmenizi isterim.”

Yorum yapın