Eurovision Şarkı Yarışması’nı Ukrayna kazandı

Eurovision‘u geçen yıl kazananlar İtalya‘, Torino sınavıki Pala Olimpico’yu beğenecek bu yılki yarışmanın finalinde, 25 tercihinin yer aldı.

Yarışmanın finalinde Ukrayna’yı temsil eden “Kaluş Orkestra” grubu “Stefania” adlı şarkıyla toplamda 631 puanla birinci seçildi.

Eurovision Şarkı Yarışması'nı Ukrayna kazandı

İngiltere’nin temsilcisi Sam Ryders’ın seslendirdiği “Space Man” şarkısı 466 puanla kiralama, kullanımlığı ise 459 puanla İspanya’nın temsilcisi Chanel’in seslendirdiği “SloMo” şarkısını elde etti. Yarışma finalinde oylarında İngiltere’de sizin için, Ukrayna’nın size ait olan oylarına ek olarak oylarından 439 puan oldu.

Bu sonuçla Ukrayna, 2004 ve 2016’nın ardından Eurovision Şarkı Yarışması’nı 3. kez kazanmayı başardı. Diğer yandan, organizasyona ev kullanan İtalya da Mahmood’un seslendirdiği “Brividi” şarkıyla 268 6. ​​basamakta yer.

Nadir Rustamli’nin seslendirdiği “Fade To Black” şarkıyla yarışan Azerbaycan ise 106 puanla 16. sırada yer aldı. Almanya ise Malik Harris’in “Rockstars” şarkısıyla sadece 6 puan yarışmayı 25. ve son sırada yer alıyor.

Eurovision, Ukrayna, İtalya, Şarkı, Magazin, Haberler

Yorum yapın