Erdoğan’dan, Atatürk’ün sözüyle yamaç paraşütü pisti isteyen genç kıza esprili yanıt: Kızım, o paraşütle uçmayı söylemedi ki

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya’da toplu açılışın ardından gençlerle bir araya geldi. Buluşmada Erdoğan ve paraşütü sporu ile ilgilenen genç kız arasında geçen diyalog, sosyal medyada gündem oldu.

Cumhurbaşkanlığı Erdoğan’ın paraşütü pisti isteyenler gence, “Çok tehlikeli spor” diyerek karşılık verince salonda gülüşmeler yaşandı. Genç söylüyor, “Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü var, ‘İstikbal göklerdedir'” sözü üzerine Erdoğan, “Kızım, o parayla uçmayı söylemedi ki” ifadesini kullandı.

Keyifli anların buluşmasında, Erdoğan’ın yükselişine ilişkin açıklamalarda yaptı. Hafta Artvin’de açılışını yaptıkları Yusufeli Barajı ve HES’i milli bütçeden inşa ettiklerini belirterek, “Burayı da yerli mühendis, işçi, müteahhit firmayla yaptık. Ama öyle bir yerde bu baraj yapıldı ki, dağların arasında adeta, teleferik sistemiyle dağları birbirine bağlayarak tüneller Deliniyor ve tünellerin deldiği bu yerde Yusufeli ilçesini farklı bir yere taşıyoruz” dedi.

Erdoğan uçak savaş uçakları hakkında da, “Şu anda İHA, SİHA, Akıncı vesaire bunlardan bizden isteyenler dünyanın devleri var. Bakın alandık ama şimdi veren el olma noktasına geldiğine” açıklamalarını yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan SİHA Güncel Haberler

Yorum yapın