Erdoğan: Karadeniz’de Bulduğumuz Gazın Bir Kısmını Gübre Üretiminde Kullanarak, Bu Konuda da Çiftçimizi Rahatlatacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Mersin‘de, “Tabii bütün ahbapları, eş, dost, onları da sandığa götüreceğiz, değil mi? Yalnız kendimizde değil. Ahbabı, eş, dost, onları da. Bak bu bir varlık seçimidir. Erdoğan ayrıca, “Mersinli çiftçilerimize yaklaşık 3 milyar civarında gezici destek verdik. Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin yüzde 50’sini karşılayarak çiftçilerimize önemli bir destek daha verdik. üretimini arttırarak hayvancılığımızı destek ve et fiyatlarını düşürecek ürünleri da atıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan bugün Mersin Millet Bahçesi’nde miting düzenledi. Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

“BU BİR VARLIK SEÇİMDİR”

Sözlerime, bu sabah yaşadıkları hortum felaketi sonucu Anamurlu kardeşlerime geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. gidecekler.

Maçların tarihindeki bir seçim öncesinde yükselmek bizi bekleyen onca şehirden Mersin’i amaçladık. Buraya Kayseri’den geliyoruz. Kayseri’de bugün katılım olduğunu biliyor muydunuz? 135 bin Şimdi Mersin’in de resmi rakamlarını aldım, hamdolsun, 80 bin. Demek ki gümbür gümbür sandığa gidiyoruz. Tabii bütün ahbapları, eş, dost, onları da sandığa götüreceğiz, değil mi? Yalnız kendinde değil. Ahbabı, eş, dost, onları da. Bak bu bir varlık seçimidir. Bu seçimde teröristlere ülkeyi bırakmayacağız. PKK’ya ülkeyi bırakmayacağız. Bay bay Kemal’in PKK’lı dostları varsa, bizim de milletimiz var milletimiz. Ben kökenli Mersin’in komşuları Karaman’a, Niğde’ye, hemen karşımızdaki Kıbrıs’a da selamlarımızı gönderiyorum. En kısa sürede bu şehirlerimizi de ziyaret edecek, hasret gidereceğiz. Salı günü inşallah de Adana’da geleceğiz.

“AKKUYU’DAKİ NÜKLEER SANTRALİN YAKIT ÇUBUKLARININ TESLİM TÖRENİNE KATILACAKTIK. O GÜNLERDE KÜÇÜK BİR RAHATSIZLIĞIM OLDU”

Mersin’e daha önce gelecektik, hem Akkuyu’daki Nükleer Santralin yakıt çubuklarının teslim törenine katılacak, hem de burada sizlerle hasret giderecek. O günlerde bakım, küçük bir mutsuzluğumuz oldu. Akkuyu programlarının canlı bağlantıyla çalışması mecburiyetinde kaldı.

Biz Mersin’i Yörüğü ile Arabı ile Kürdü ile hangi kökenden olursa olsun, tüm insanlarıyla birlikte konaklar. Kardeşlerim, biz yaratılanı üretmekten dolayı yükümlü. Bizim dinimizde ayrım yok. Bizim dinimizde üstün bir anca Allah’a olan yakınlıkladır. Biz Mersin’i Sünni’si ile Alevi’si ile hangi inanca mensupları olursa olsun tüm insanlarıyla birlikte sığınırlar. Biz Mersin’i serada çalışan çiftçisiyle, fabrikada alınan teri döken emekçisiyle, limandan yük indirip bindiren işçisiyle, ormanı yaşayan işçisiyle yaşıyor.

Biliyorsunuz birileri Mersin’imin kararlılığını çantada keklik görüyor. Bugüne kadar Mersin’de tuğla üstüne tuğla koymamış, bir gonle dokunmamış olanlar Mersinli’yi kurşun asker sanıyor. Mersin’in bizim zenginlik olarak gördüğümüz gruplarını varlıkların sermayesi haline getiren kullanıcıları hiçe sayıyor. Oysa biz Mersin’in kendisine yapılan eseri, verilen ona hizmete vefasını çok iyi biliriz. Mersin’de hep icracı arkadaşlarımızı görevlendirmemizin nedeni de budur. Çünkü biz laf değil icraat peşindeyiz.

“BU SEÇİM DEFALARCA DENENİP DE BİR TÜRLÜ MİLLETİN SİNESİNİ, BİZİM KARARLILIĞIMIZI AŞAMAYAN SENARYOLARIN BİR KEZ DAHA DEVREYE ALINMA TEŞEBBÜSÜDÜR”

Kardeşlerim, seçim gününe bir hafta kaldı. Pazar günü kuma gidiş oyununu gözlemle zaman lütfen şu gerçek beklentilerin izleniminden. Bu seçim birileri için bay bay Kemal’i Cumhurbaşkanlığı yapma, CHP’ye seçim kazandırma, komşu partileri mutlu etme seçimi değildir. Bu seçim evlerinde uzun süredir yaşadığı farklı görünümlerle yurtdışında denenip de bir türlü milletin sinesini, bizim kararlılığımızı aşamayan senaryoların bir kez daha benimsenmesi kabulüdür. Bölücü yönlendirme güdümündeki partinin, canhıraş bir şekilde bay bay Kemal’i desteklemesinin nedeni budur. Kandil, bay Kemal’i yaşadıklarında mı? Kandil’deki terörist başları tanık oldukları? Kandil’den bu zat için her gün yeni bir destek mesajının gelmesinin sebebi budur. Her fırsatta CHP veritabanına, İYİ Parti veritabanına, Saadet tabanına hakaret eden HDP’lilerin birdenbire başımıza en büyük Kemalci kesmenin nedeni budur.

Avrupa’daki, Amerika’daki medya kuruluşlarının, devlet kurumlarının Türkiye seçimlerinde genel olarak tarafların tutma sebebi budur. İşte, kardeşlerinize onların bu denli saldırmalarının nedeni de budur. Ülkede ne kadar devlet ve millet düşmanı, şimdi bizim çok önemli, LGBT’ci, çeşitli görünümler altında yıkıcı faaliyet yürüten varsa bay Kemal demesinin nedeni budur. Kardeşlerim, CHP’li LGBT’ci mi? İYİ Parti LGBT’ci mi? HDP LGBT’ci mi? Hangi yanlarındakiler de LGBT’ci mi? Ancak AK Parti’ye LGBT sokulamaz. MHP’ye LGBT’yi sokamaz. Cumhur İttifakı’na LGBT sokulamaz. Çünkü bizde aile kurumu kutsaldır.

“KILIÇDAROĞLU’NU SEÇTİRMEK İÇİN GECE GÜNDÜZ ÇALIŞAN MEDYA KURULUŞLARI TERÖR ÖRGÜTLERİNE METHİYELER DÜZÜYOR”

Kılıçdaroğlu’nu seçmek için gece gündüz çalışan medyayı korumak, bırakın ses çıkartmayı, terör örgütlerine methiyeler düzenliyor. Koalisyon masası adeta teslimiyet masası haline dönüşmüş durumda. Kardeşlerim, şu Mersin’de, şu belediyenin Mersin’e hizmeti var mı? Nasıl davranabiliyorsun? Çöp, çukur, çamur, bunlarda belediyecilik budur. İnanın anlamazlar bu işi. Bunlarda hizmet aşkı yok. Ben belediye başkanlığı yaptım. Hem de İstanbul’da yaptım. İstanbul’da başkanlık görevini yürütürken ben CHP’den belediye devraldım.

“ÖNLERİNE BEŞ KEÇİ VERİN, TOROSLAR’A YOLLASANIZ, AKŞAMA HEPSİNİ KAYBEDİP GELİRLER”

Ah benim Mersinli kardeşlerim, Yörüklerim, Arabım, Kürdüm, işte, bay bay Kemal bu. Çapları da işte bu kadar. Önlerine beş keçi verin, Toroslar’a yollarsanız, akşama hepsini kaybedip gelirler. Ellerine çapa serpersen tarlaya göndersen, akşama bir karışan hava havalandırmasından geri dönerler. Tablalarına iki kasa limon sürerek çarşıya salsanız, akşama hepsini de unsurlar saçılmış olarak konuk edin. Çünkü bunlar sadece nasipsiz değil, aynı zamanda beceriksiz, birinin başında bulunduğu kurumu batırır, SSK, öteki kapısından geçmedik parti bırakmaz, beriki teröristin kolundan yerinden, diğerlerini zaten saymıyorum. Bu cümbüş gereğine ülke teslim edilir mi?

Mersin’in şehir hastanesi nasıl? Bay bay Kemal’in hastanesine benzemez. O ölenler rehin alındı. Bay bay Kemal aynı zaman bu tür bedelleri, Allah’a bunun hesabını nasıl verecek?

“MERSİN’E OĞUL 21 YILDA 98 MİLYAR LİRA KAMU YATIRIMI YAPIK”

Mersin’in oğlu 21 yılda ne kadar kamu yatırımı yapabiliyordunuz? 98 milyar liralık kamu yatırımı yaptık. Bay bay Kemal, sen ne yaptın ya? Senin belediye başkanının ne yaptı? Söyleyin söyleyin, ne yaptın? Eğitimde 5 bin 963 adet yeni derslik inşa ettik. Şehrimizi ikinci devlet üniversitemizi kurduk. Gençlik ve sporda 13 bin 300 kişi kapasitesi yükseköğrenim binaları açtık.

Sosyal yardımlarda Mersinli ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı 12 milyar liralık kaynakla destekledik. Sağlıkta yaklaşık 3 bin yataklı 17 hastaneyle birlikte 49 sağlık tesis ettik.

İlk Evim ile 5 bin 100 konut daha inşa edilecek, İlk İşyerim ile 300 işyeri yapacak, İlk Arsam ile 7 bin altyapılı arsa hapishanesi. Şehrimizde yapı olarak hizmetlerimiz 3 bin 195 bağımsız bölümün aktarımını gerçekleştirdik.

“KARADENİZ’DE BULDUĞUMUZ GAZİN BİR KISMINI GÜBRE ÜRETİMİNDE KULLANARAK ÇİFTÇİMİZİ RAHATLATACAĞIZ”

Mersinli çiftçilerimize yaklaşık 3 milyar yolcuya destek verdik. Tarımsal sulamada kullanılan elektriğin yüzde 50’sini karşılayarak çiftçilerimize önemli bir destek daha verdik. Karadeniz’de bilgisayarlarımız gazın bir kısmını gübre kullanarak, bu konuda da çiftçimizi rahatlatacağız. Aynı şekilde yem üretimini arttırarak hayvancılığımızı koruyucu ve et fiyatlarını düşürecek gelişmeleri da atıyoruz.”

Recep Tayyip Erdoğan Karadeniz Mersin Güncel Haberler

Yorum yapın