Entübe edilen Kadir İnanır’ın doktoru son durumunu anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşmak için yorgun

Yeşilçam’ın usta oyuncusu Kadir İnanır, 24 Mart sabahı beyninde pıhtı oluşması sonucu felç geçirdiği gerekçesiyle hastaneye kaldırıldı. İnanır’ın tedavisi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda sürüyor.

“DÜN UYANDI”

74 yaşındaki Kadir İnanır, pazar günü sabah saatlerinde felç nedeniyle baygın halde hastaneye kaldırıldı. Ameliyat olan İnanır, yoğun bakıma alınarak entübe edilerek uyutuldu. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Sabah.

“SAĞ TARAFTAKİ FELÇİN DURUMU İYİ”

İnanır’ın ekstübe edildikten sonra bilincinin yerinde olduğunu belirten Sağlam, “Kendisine gönderilen selamlara gülümsedi. Motor hareketleri iyi. Takip ediyoruz.” Sağlam, İnanır’ın daha önce ciddi bir beyin ve akciğer ameliyatı geçirdiğine dikkat çekerek, şöyle konuştu: “Yaklaşık 3 ay önce geçirdiği akciğer enfeksiyonu var. Kronik sigara içiyor. Umarım bundan sonraki hayatında bu fırsatla sigarayı bırakır. Fizik Tedavisi yapılıyor ama bu süreç her geçen an daha da gelişiyor ve iyiye gidiyor.Damardaki radyolojik görüntüler de bunu destekliyor.Acil servise ilk gittiğinde sağ tarafta tam felç tablosu vardı. Sağ taraftaki hareketler şu anda iyi. Ama düzelmesini bekliyoruz. Akciğerlerinde sorun var. Kendisiyle ilgili gerekli tedbirleri alıyoruz. Çünkü multidisipliner bir ekip onu sürekli izliyor. Arkadaşlarla enfeksiyon hastalıkları konusunda konsültasyonlar yapıldı ve antibiyotik tedavisi başlandı. Ciddi bir durum değil ama tedbir amaçlı yapıyoruz. Tabii biz de onun daha erken uyanmasını umuyorduk.”

Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu şöyle anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşamayacak kadar yorgun.

“Yoğun bakımdaki tedavisi devam edecek”

Bazı olumsuzluklar ve tansiyonun yükselmesi nedeniyle süreci daha dikkatli ve yavaş yürüttüklerini belirten Sağlam, şöyle konuştu: “Sonunda bugün iyi bir şekilde ekstübe edildi ve iletişim kurabiliyor. Eşini de yanına aldık, kendisine bazı selamlar gönderildi. Tepki veriyor, fizik tedavisine devam edeceğiz. Bir kaç gün yoğun bakımda tedavisi devam edecek. Çünkü yavaş ilerlememiz ve dikkatli olmamız gerekiyor. Konuşma sürecini sonra bekliyoruz. Her şey yolunda gidiyor diyelim. Artık konuşamayacak kadar yorgun. Belirtiler daha sonra konuşmada herhangi bir sorun olmayacağını gösteriyor. Bu nedenle her şeyin daha iyiye gidebileceğini umuyoruz.”

DAHA ÖNCE HASTANEYE GÖTÜRÜLMÜŞTÜ

Kadir İnanır, 20 Kasım 2021’de rahatsızlanarak Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. İnanır, beyin atardamarında pıhtı oluştuğunun belirlenmesi üzerine yoğun bakıma kaldırıldıktan sonra ameliyata alındı.

Entübe edilen Kadir İnanır'ın doktoru son durumunu şöyle anlattı: İletişim kurabiliyor, konuşamayacak kadar yorgun.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sayfa 3

Kadir İnanır 3. Sayfa Magazin Hayat Haberleri

Yorum yapın