Engin Altay: “14 Mayıs Kurtuluş Günü, Türkiye’ye Hayırlı Olsun”

CHP Grup Başkanvekili Engin AltayBay Kemal, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal… 81 vilayet 86 milyonla et, tırnak oldular.14 Mayıs kurtuluş günü kutlu olsun türkiye‘siz’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin AltaySinop’ta yurttaşlarla bir araya geldi.

Sinop’ta İmamoğlu ve Altay’a, Millet İttifakı Sinop İl Başkanları, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Amasya Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı görevlendirdi.

“SİNOP’UN GURURU HOŞ GELDİN”

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay kürsüye devam yurttaşlar, “Sinop’un gururu hoş geldin” diye seslendiler. Altay, yurttaşlara, “Sağ olun. Hepiniz 20 yıldır beni dinliyorsunuz. Ekrem İmamoğlu’nu hasretle beklediğinizi öğrenin. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile sizleri buluşturmaktan büyük memnuniyet duymaktan” diye konuştu.

Altay’ın konuşmasından bir çıkan başlıklar şöyle:

“14 MAYIS KURTULUŞ GÜNÜ HAYIRLI OLSUN TÜRKİYE’YE: Sinop Meydanı’nda çok miting yaptık, çok da konuştuk. Ama böyle bir coşkunluk. Helal olsun Sinoplulara. Bu coşkuyu bir devrin sona erişinin kutlu ve mutlu bir başlangıcın heyecanı olarak suçlama. Bay Kemal, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal… 81 vilayet 86 milyonla et, tırnak oldular. 14 Mayıs selam günü kutlu olsun Türkiye’ye.

HEPİNİZE MİNNETTARIM: Sinop’un da kurumları 54, 57’de olduğu gibi en cesur karar, en güçlü başkaldırıyı, demokrasi için adalet için ahlak için liyakat için yeteneklerinden zerre şüphem yok. Bugün Sinop’tan siyaset tarihimde ilk defa bu kadar mutlu, bu kadar umutlu ayrılacağım. Sana minnettarım. Sağ olun, var olun.

TÜRK’ÜYLE, KÜRT’ÜYLE, ALEVİ’SİYLE, SÜNNİ’SİYLE, BAŞI AÇIĞIYLA, BAŞI KAPALISIYLA…: Hiç kimse bizden bu kampanyada kaba söz işitmeyecek. Tehdit, anons duymayacak. Biz 14 Mayıs’ı Türkiye’nin tavsiyeleri Çanakkale’de düşmana karşı tek vücut varlığı gibi Türk’üyle, Kürt’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, başı açığıyla, başı kapalısıyla, kuzeylisi, güneylisiyle hep birlikte 86 milyon kardeşinin alabileceği ilan ilan büyük ve güçlü Türkiye’nin inşa ettiği bir kutlu karar gününde görüyoruz. Kutlu olsun bu doğumunuz.

TÜRKİYE’DE HELALLEŞMENİN, ZENGİNLEŞMENİN, BARIŞMANIN MÜHRÜNÜ BAŞACAĞIZ: Bu seçim, diğer seçimlerden farklı. Yıllarca farklı durduğumuz, münakaşa ettiğimiz partilerle yan yana geldik. Bizi, bizim onları kem bakışımız, sevmediğimiz, itiştiğimiz partilerle bizi bir araya getiren merkezi olması, milletin dağılmış olması. İnsanlara haksızlık, eziyet yapılıyor. Devletin talan edilmesidir. Türkiye’nin, 85 milyonun artık hücrelerinin sınırlarının altında yaşadığı bir düzenin, bu harami düzenin de tesisidir. Devleti soyanlara hep birlikte 14 Mayıs’ta dur diyeceğiz. Türkiye’de helalleşmenin, zenginleşmenin, barışmanın mührünü basacağız ve diyeceğiz ki ‘bizi kimse bölemez, bizi kimse soyamaz.’

DEVLETİN İMKANLARININ BEŞLİ ÇETELERE PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE DUR DİYECEKSİNİZ: Ekrem Başkan, Erfelek’te ve Gerze’de muhteşem bir ilgiyle karşılandı. Dedimler, bilirim beni seversiniz ama kıskandım işin doğrusu. Ama hak ediyor. Hak ediyor. İstanbul’da ‘kimsenin hakkını yemem’ dedi. ‘Gençliğim var, geleceğim var, heyecanım var’ dedi. Devlet gücüyle elde edilmek istenen seçim 16 milyon İstanbullunun isteğini yedirmedi haramilere. Siz de şimdi beytülmali haramilere yedirmeyeceksiniz. Devlet yardımlarının beşli çetelere peşkeş hareketine dur diyeceksiniz. Konser yasaklayanlara, köylüye tarlaya dert ektirenlere, işçinin alın terini verenlere, üniversiteyi bitiren gezegeni işsiz gezdirenlere hayır diyeceksiniz. Hep birlikte haykıracağız, yaşasın özgürlük, yaşasın demokrasi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti diyeceğiz.

ARTIK ÇOCUKLARIMIZIN GÖZÜNE BAKTIĞIMIZDA MUTLULUK VE UMUT GÖRECEĞİMİZ BİR DÜZENİ KURUYORUZ: Sana söz yine baharlar gelecek diye kampanyamızı başlattık. gönülden yürekten. Herkesin huzurunun, refahının, mutluluğunun tadına vardığı, içlerinde artık yolların gözüne mutluluk ve umut göreceğimiz bir düzen kuruyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. Bunu kuracak olan da 6 genel başkanı ve Türkiye’nin iki sevgilisidir. İki sevgilinin biri burada. Biri de Ankara’da Mansur Yavaş. 6 siyasi parti, 85 milyonun talebine uygun olarak iki büyükşehir belediye başkanı ile demokrasi ve kurtuluş hükümetini güçlendirdiklerini ilan ettiler.”

Mansur Yavaş Engin Altay 14 Mayıs Türkiye Güncel Haberler

Yorum yapın