Emıtt 2012 Turizm Fuarında Silifke Rüzgarı Esti

İstanbul’da düzenlenen ve 60 ülke 4 Bin 500 varlığının bulunduğu 16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na

(EMITT) katılan Silifke, Taşucu, Atakent, yörenin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile gördüğün ilgi odağı oldu.

Silifke’nin ikinci kez yer aldığı 16. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMİTT, 2012 Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay tarafından açıldı.

Bu yıl Silifke, Taşucu, Atakent ile birlikte, kurulan 21 metrekarelik stantta resmedilen bölgemizin tarihi, kültürel ve doğal güzellikleri ile dikkat çekti.

Kurulan stantta Silifke, Taşucu, Atakent Belediyeleri tanıtım kitapçıkları ve yaygın dağıtımını yaparken, Atakent Belediyesi tarafından standa gelene, sıkma börek, ayran, ikramı yapıldı. Yurtsever Turşuları ve Taşucu Amphora Müzesi yöresel yiyeceklerimizin tanıtımını yaptılar. Ayrıca, yörede yetişen temelde limon, çilek ve altın çilek ikramları yapıldı. Silifke standı, onlardan büyük ilgi gördü.

Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, bu yıl Silifke şehrinin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini sergilediklerini belirtti.

Silifke’yi uluslar arası platformda tanıtmaya çabaladıklarını Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel, “Kentimizin tüm dinamikleriyle birlikte Silifke adı altında kurulan 21 metrekarelik stantta turizm değerlerimizi ortaya çıkarmak için buradayız. Bunun için gerek Kültür Turizm derneklerimiz, Belde Belediyelerimiz üzerine düşeni yapmaya çalışıyoruz.

Öngel, özellikle son yıllarda doğa, inanç ve kültür turizmi alanında atağa geçen Silifke-nin yeni üretimi de hayata geçirmeyle dünya turizm tartışmalarının aranan destinasyonlardan biri haline geldiğini kaydetti.

Atakent Belediye Başkanı Hasan Uslu ise “Atakent Belediyesi ekibi olarak ilk kez bu fuara katıldık. tanıtmaya çalıştık. Fuarın oldukça verimli olmasını sağlayacağız. Dileğimiz burada ektiklerimizi, ileriki günlerde biçmektir” dedi.

-60 ülkesinde 4 BİN 500 etkisi-

60 ülke 4 bin 500 görüntüsünü buluşturan 16. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, büyük ilgi gördü.

İlk kez 2000 yılında katıldığı EMITT Turizm Fuarı’ndan Silifke, 2012 yılında da fuarda şehir turizm zenginliklerini sergiliyor. Silifke ile birlikte biçimli standa, edindiği kente tanıtıma yönelik CD, kitap ve tutkular dağıtıldı. Fuara Silifke Belediyesi, Taşucu Belediyesi, Atakent Belediyesi, Silifke Turizmi Geliştirme ve Yardımlaşma Derneği, Taşeli, Turizm, Ekonomi, Eko Turizm, Turizm, Tanıtım ve Eğitim Derneği (TETTED) üyeleri katıldı. Fuarın hazırlık komitesinde ise Silifke Belediyesi Kültür Müdürü Lütfi Uğur, Silifke Turizm Derneği Başkanı Ahmet Tarlacı, TETTED Başkanı Kürşat Sayın, Silifke Belediye Meclis Üyesi Ali Usca, Göksu Gazetesi Genel Yayın Müdürü Zeki Kekeçoğlu yer aldı. Ayrıca Taşucu Belediyesi Bilgi İşlem ve Basın Sorumlusu Tahsin Çelik, Taşucu Amphora Müzesi görevlisi Resmiye Serbes, Emel Gözütok, Yurtsever Turşuları, Survivor yarışmasıyla ünlü Silifkeli Taner Tolga Tarlacı da fuara gönüllü olarak katılarak stantta görev aldılar.

– MERSİN

Survivor istanbul silifke atakent taşucu Yerel Haberler

Yorum yapın