Ekran Yıldızları Taçlandı

“Televizyon Oscarları” olarak Koşu Antalya Televizyon Ödülleri’ne, bu yıl 5 dalda ödül alan ‘Yalan Dünya’ dizisi damgasını vurdu. En İyi Drama dizisi ‘Hayat Devam Ediyor’ izlenir, En İyi Dönem Dizisi ödülü ‘ Muhteşem Yüzyıl‘a verildi.

Türk televizyon sektörü en iyi dizi filmi, televizyon programı ve yapımlarının ödüllendirdiği Mardan Palace Otel’deki ödül gecesinin sunuculuğunu Melike Öcalan ve Caner Cindoruk yaptı. Fırat Tanış ise seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla geceye renk kattı.

SANATÇILARI ANDI

Gecenin açılış konuşmasını yapan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, “Sihirli kutu televizyon akışı Antalya ve Türkiye ile buluşturan cefekar özetia hoş geldin” dedi. Geçen günlerde hayatını kaybedenler meral tamamEkrem Bora ve Ayten Alpman’ı anan Başkan Akaydın, “Yarışmanın sonuçlarını heyecanla bekliyoruz. Sonuçları ne durumda burada bütün sanatçıları ve teknik elemanları alkışlıyoruz. Herkese keyifli bir akşam bekliyoruz” dedi.

ONUR ÖDÜLÜ UMUR BUGAY’A

Geceye, adayın kutladığı dizilerin takımları ile televizyon dünyasının sahip olduğu takımlar katıldı. Sanatçı oyuncu Fırat Tanış’ın şarkılarıyla renklendirdiği gecede, ilk olarak onur ödülleri sahiplerine teslim edildi. Onur Ödülü bu yıl ‘Bizimkiler’ dizisinin de aralarında bulunduğu çok sayıda dizi ve sinema filminin yazarınu yazan ve mülkünü yapan Umur Bugay’a verildi. Umur Bugay ödülü, dizide küçük oyuncu olarak oynayan ve ‘Ali’ karakterini canlandıran Atalay Uluışık’ın eline geçti. bugay,

“Sinema ve televizyon programlarının denetlenip cezalandırılmadığı, resimlerin müstehcen bulunarak yakılmadığı, yapılan heykellerin, ‘Böyle sanatın içinde*’ diyerek dozerlerle yıkılmadığı, toplanmayan, işçiye, potansiyel kapsayan gözüyle bakılmadığı kapsamlı ve mezhep kavgalarının son girmek barış ve hukuk devleti içinde yaşamanızı dilerim” diye konuştu diye konuştu. .

Gecede Orhan Boran, da Radyo Onur Ödülü’nü aldı. Boran, adına ödül Beyazıt Öztürk aldı. Gecede Toplumsal Sorumluluk Ödülü’nün yapımcıları ve yapımcıları Mahsun Kırmızıgül’e verildi.

ÖZARI, ÖDÜLÜ BABASINA İTHAF ETTİ

Jüri Özel Ödülü ‘Bay Tahmin’ programı ile Murat Özarı ve Fikret Engin’e gitti. Özarı, dün gece hiç uyumadığını belirterek, “Ödül alırsam ikiyi heyecandan bir araya getirmeyi teşvik etmek ve o kısıtlamaları içeren bir kelime konuşma inşa ediyor. Beni bu ödüle layık gören jüri üyelerine teşekkür ediyoruz. Yayına giren Bay Tahmin’i halka sevdirdik. .bayanlar bizi çok seviyor ve izliyor.

Bu ödülü geçen yıl hayatını kaybeden babam Coşkun Özarı’ya

götüreceğim; ‘Baba, sen

rahat uyu, oğlunla gurur duyabilirsin’ diyeceği” dedi.

Jüri Özel Ödülü’nü Jüri Başkanı Faruk Bayhan, Tarık Ünlüoğlu’na takdim etti. Onur Ödülü, Jüri Başkanı Faruk Bayhan’a Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Alaydın tarafından verildi.

DRAMATİK TV YAPIMLARI

En İyi Dram Dizisi: Hayat Devam Ediyor

En İyi Gençlik Dizisi: Elde Var Hayat, Sınav

En İyi Dönem Dizisi( Muhteşem Yüzyıl )

Dizi ekibi adına konuşan Halit Ergenç, “Şu anda var olan sonuçları dizi şeytan başka ülke yok sanırım. Bunu sağlayan başarılı yazar, yönetmenlik, yapımcı, oyuncu ve teknik ekip var. Tüketmek yerine 60 yaşında ışıkçı veya ışıkçı şefi olarak yeni insanlar bulundurmak adına çok iyi girişli , güzel lezzetli daha işler sunmalıyız.Dizilerimizi bütün dünyaya sunmalıyız.Biz şu andada

Afrika, Asya ülkelerine dizi satıyoruz. Batı Avrupa dizilerimize fazla ilgi göstermiyor. Buda mümkün. Bir yazar 120

dakikayı kaç kez devam ettirebilir. Hepimiz dizi izlemeyi kısıtlamak. Ben de oynamayı seviyorum. Ama şiddetli ölmeyelim. Çok

ciddi, çok daha iyi işler görüyoruz. Daha fazla iş değil, aranan ve kaliteli işler yapmalıyız. ödül

meral tamam anısına getirin” diye konuştu.

En İyi Komedi Dizisi: Yalan Dünya

Drama En İyi Erkek Oyuncu: Erdal Beşikçioğlu (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi)

Drama En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Hüseyin Avni Danyal (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Kadın Oyuncu: Ayça Bingöl (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Meral Çetinkaya (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)

Drama En İyi Yönetmen: Yıldız Hülya Bilban (Hayat Devam Ediyor)

HÜZÜNLÜ ÖDÜL

Drama En İyi Senaryo (Muhteşem Yüzyıl-Meral Okay)

meral tamam‘ın isminin okunduğu zaman salonda uzun süre alkış koptu. Meral Okay adına yapımcılar Timur Savcı aldı. Gözleri dolan yapımcıları Savcı, “Ödülü Meral abla için gidiyorum. Ablam ile 2001 yılında beri yol arkadaşlığı yaptım. Güçlüyken acı çekmeden vefat etti. Öldüğü gün bile arkasından yazanlar oldu. Abla sensiz bir kişi eksiğiz. Ona en

güzelini görüşme. Bu ödülü almaktan üzüntüler, Meral Okay, adına alabildiğim içinde onları onurlandırmak için” diye konuştu.

Komedi En İyi Erkek Oyuncu: Olgun Şimşek (Yalan Dünya)

Şimşek adına ödül Öner Erkan aldı. Erkan, esprili bir dille Olgun Şimşek’in apartman toplantısından dolayı katılamadığını söylemesi salonda kahkahalara neden oldu.

Komedi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:

Bartu Küçükçağlayan (Yalan Dünya)

Komedi En İyi Kadın Oyuncu: Demet Evgar(1 Erkek 1 Kadın)

“Çok bekliyordum bir ödül değildi” diyen Evgar, “Çok usta oyuncularla aynı kategorideydim. Bana bu ödülü layık gören jüri üyelerine çok teşekkür ediyorum.

Komedi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Gupse Özay (Yalan Dünya)

Komedi En İyi Yönetmen: Jale Atabey Özberk (Yalan Dünya)

Özberk, yaptığı işe kahkahalara boğulduğunu belirterek, takdir ekibi ve tüm ev sahipleri adına yerleştiğini dile getirdi.

Komedi En İyi Senaryo: Leyla ile Mecnun (Burak Aksak)

Dizi Film En İyi Görüntü Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl(Ercan Özkan)

Dizi Film En İyi Sanat Yönetmeni: Muhteşem Yüzyıl (Nilüfer Giritlioğlu)

Dizi Film En İyi Müzik: Öyle Bir Geçer Zaman Ki (Nail Yurtsever, Cem Tuncer)

DRAMATİK YAPIMLAR DIŞI TV YAPIMLARI

KIZINA ARMAĞAN ETTİ

anne haber Bülteni Sunucusu (Cem Öğretir- ATV)

Haber bültenini sunar gibi bir konuşma yapan Öğretir, haberciliğin bir ekip işi olduğunu belirterek, “Bütün ekibimi saygıyla kucaklıyorum. Habercilik zor iş. İşinizi zorlarken anlar yaşıyorsunuz. Bu ödül doğacak olan oturmak için” dedi.

Çocuk Programı: Pepee (TRT Çocuk)

Ekonomi Sektör Programı : Finans Cafe( Çağlar Çubuk)

Güncel Sanat Programı: Gece Gündüz (Yekta Kopan)

Haber / Tartışma Programı: Haberaktif (Gökmen Karadağ)

Kadın Programı: Derya’nın Dünyası

Komedi Programı : Koca Kafalar ile Baba Haber Bülteni

Kültür İçerikli Program: Üstün Dökmen’le Küçük Şeyler

Dergi Programı: Show Kulüp

Sağlık Programı: Doktorum

Sohbet Programı: Muhabbet Kralı (Okan Bayülgen)

Spor Programı: Bizim Stadyum (Faik Çetiner)

Talk Show / Müzik-Eğlence Programı: Disko Kralı (Okan Bayülgen)

Bilgi – Kültür İçerikli Yarışma Programı: Kim Milyoner Olmak İster(Kenan Işık)

Şov İçerikli Yarışma Programı: Survivor Ünlüler-Gönüllüler (Acun Ilıcalı)

Belgesel : Yüz Karası Değil Ekmek Parası

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Muhteşem Yüzyıl Yalan Dünya Meral Okay Survivor Antalya Politika Güncel Haberler

Yorum yapın