Eğlence merkezinden çıkan genç, “Ben senin kapıcın mıyım?” demesi üzerine öldürülmüş

Geçen Pazar günü sabaha karşı merkez Selçuklu ilçesi Horozluhan Mahallesi’nde bulunan bir eğlence merkezi önünde meydana gelen olayda, bir eğlence merkezinden hava almak için dekorasyonlardan çıkan 25 yaşındaki Uğur Kolçak, bu içindeki arabasının kapısını açmasını söylediği yan etrafındaki başka bir içeriği sahibi Z.Ç .’ye “Ben senin kapıcın mıyım?” diyerek tepki gösterdi. Bunun üzerine çıkan tartışma eğlence merkezinin çalışanlarının da müdahale etmesiyle büyüyor.

Çıkan saldırıda vurulan Uğur Kolçak ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralı Uğur Kolçak olay yerindeki ilk müdahalenin ardından ambulans kaldırıldığı Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde yapılan müdahaleye rağmen hayatını kaybetti.

Eğlence merkezinden çıkan genç, kapı açma tartışmasında öldürülmüş

Olay yerinde inceleme yapan Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, yerdeki boş kovanların ortadan kaldırıldığı, iş yerlerine ait kameraların da söküldüklerini. Görgü tanıklarının ifadelerine ait polis ekipleri, alınan ifadeler sonucunda, gasp, yağma, kasten yaralama, gördükleri suçlarda 26 adet kaydı olan işletmeci 25 yaşındaki Z.Ç., yağma, gasp, kişi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, fos bozma suçlarından 24 Suç kaydı olan göçmen ortası 58 yaşındaki MS, kurban, kanıt kullanma, kasten öldürme, kasten yaralama suçlarından 4 adet kaydı olan iş yeri çalışanı 30 yaşındaki GY, kurban, çocuk kaçırma, alıkoyma, cinsel saldırı, mühür bozma gibi suçlardan 17 kaydı olan iş yeri sahibi 25 yaşındaki MC, tefecilik, kasten yaralama, tehdit, tehdit gibi suçlardan 9 adet kaydı olan 30 yaşındaki MA, umuma açık iş yerine Uğur Kolçak’la birlikte eğlenmeye gelen ve kasten yaralama, tehdit, tehdit suçlarından 5 adet kaydı olan 27 yaşındaki MK ve kasten yaralamadan kaydı olan 23 yaşındaki MAK, HK, yakalanarak gözaltına alındı.

Eğlence merkezinden çıkan genç, kapı açma tartışmasında öldürülmüş

Olayın ardından gözaltına alınan şüphelilerden Z.Ç.’nin ifadesinde yönlendirme arabasının başında duran Uğur Kolçak’ı alkolün ve kullandığı çıldırtıcı kişilerin çalışanı zannederek “kapıyı aç” dediğini, Uğur Kolçak’ında kendisine “ben senin kapıcın mı?” şeklinde cevap verilmesi üzerine tartışmanın geldiği söylenen bir tanesine yönlendirildi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen MK, ve MAK serbest bırakılırken MC, ve MS, adli kontrol aşamasıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerden Z.Ç., GY, HK, MA tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Selçuklu Konya 3. Sayfa Haberler

Yorum yapın