Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 21 Ekim’de yapılacak: Dünyadaşlık

Eğitim Reformu Girişimi tarafından 2004 yılından beri düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı, 21 Ekim’de Sabancı Üniversitesi’nde yapılacak.

Bu yıl 19’uncusu düzenlenecek olan  Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda “Birbirimizi ve tüm varlıkları gözeten, tüm yaşam biçimlerinin varoluşunu önemseyen ‘dünyaları’ eğitim yoluyla nasıl kurabiliriz?” ve “Gezegenimizin öğretilerini insanlığın öğretilerinin temeline nasıl konumlandırabiliriz?” sorularına yanıt aranacak. 

2004’ten beri düzenlenen konferansta çoklu krizler döneminde eğitim, ekoloji, bir arada yaşam ve kapsayıcı eğitim gibi konularda düzenlenecek çeşitli yan etkinliklerle ‘dünyadaşlık’ teması işlenecek.

Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi’nin ana desteğiyle düzenlenen konferansta öğretmenlerin sınıflarında hayata geçirdiği 53 iyi örneğin tanıtımı yapılacak; eğitim, ekoloji, çocuk hakları gibi konular üzerine çalışan uzmanlar ve sivil toplum örgütleri atölyeler gerçekleştirecek.

Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası’nın konseriyle başlayacak konferansın açılış paneline gazeteci Nilay Örnek, Roots & Shoots Türkiye Kurucu Üyesi ve Başkanı Aslıhan Niksarlı, Müzisyen Rümeysa Çamdereli ve Otoma Kırkpınar Kurucusu Merve Özkorkmaz katılacak. 

Konferans için kayıtlar 13 Ekim 2023, Cuma gününe kadar https://www.egitimekosistemi.org/kayit/19-iyi-ornekler-konferansi/ adresinden yapılabilir. (HABER MERKEZİ)

 

 

Yorum yapın