‘Efsane’ filminin setinde yangın: Bir hayvan öldü

Ahmet Kural ve Cengiz Bozkurt’un başrolünü paylaştığı ‘Efsane’ filminin çekimlerinin gerçekleştiği Çorum’daki sette yangın çıktı. Gece yarısı çıkan yangında bir öküz öldü.

Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Şinasi Yurtsever, Ayhan Taş ve Sadi Celil Cengiz gibi ünlü isimlerin başrolü oynadığı ‘Efsane’ filminin Çorum’daki setinde yangın çıktı. Yangında bir öküz hayatını kaybederken, yapım şirketinden açıklama geldi.

Filmin yapım ekibinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Dün öğleden sonra Kargı ilçesi Karaköy Mahallesi’nde, itfaiye gözetiminde yapılan Efsane filminin çiftlik sahnesini çektikten sonra, itfaiye yetkililerinin soğutma çalışmalarını tamamlaması ve güvenliği teyit etmesi neticesinde setimize son verdik.

Gecenin ilerleyen saatlerinde üzücü bir haber aldık. İtfaiyeden edindiğimiz bilgiye göre, bir anda sabaha karşı çıkan yangın çevreye yayılmadan ve büyümeden önce söndürülmüş. Haberi alır almaz vardığımız setimizde üzücü manzara ile karşılaştık.

Bizi derinden üzen tek olay ise filmimizde rolü olan hepimizin canı kadar sevdiği öküzümüz “Zeki”yi bu talihsiz olay sonrası kaybetmemiz oldu. İçimizdeki hüznü, acıyı ve kederi tarif edecek kelime bulamıyoruz.”

Yorum yapın