EDİRNE’DE TUNCA KÖPRÜSÜ, HIZLI TREN ÇALIŞMASI SEBEBİYLE TRAFİĞE KAPATILDI

EDİRNE ile Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nın da bulunduğu Karaağaç Mahallesi’nin yükünü sağlayan tarihi Tunca Köprüsü, Halkalı – Edirne Kapıkule hızlı tren hattı projesi çalışmaları muhafazaları 5 gün boyunca araç ve yaya geçidinin kapatılması.

Halkalı-Kapıkule arasında hızlı tren hattı projesinin ilk etabı olan Çerkezköy-Kapıkule hattının yapımı hızla devam ediyor. Hattın Edirne kent merkezinden geçen yerde, 4 asırlık Tunca Köprüsü yanında bulunan eski tren yolu üst evleri de yıkılmaya başlandı. Çalışmalar nedeniyle, Karaağaç Mahallesi ile kent merkezinin akışı gibi Tunca Köprüsü’nün de günler öncesinden 6 Mart ile 10 Mart tarihleri ​​arasında 5 gün kesinlikle trafiğe kapatılacağını duyurdu. Çalışmadan haberi olmayan Edirneliler, bugün köprüye geldiklerinde kapalı muhafazaları yaşadıklarını.

11 MART’TA YENİDEN AÇILACAK

Ekipler Tunca Köprüsü’nün giriş ve çıkışlarına, ‘Hızlı tren hattı çalışmaları nedeniyle trafiğe geçici olarak kapalıdır’ baskı ile kısıtlamalar koydu. Köprünün trafiğe çocuklarıyla birlikte, Tunca ve Meriç Köprüsü arasında kalan bazı iş yeri sahipleri de çalışana 5 gün verdi. İş yerlerinin çoğu dükkanlarını açmadığı görüldü. Çalışmaların 11 Mart tarihinde bitirilmesi ve Tunca Köprüsü’nün yeniden trafiğe açılması bekleniyor. (DHA)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Karaağaç Sınır Kapısı Yunanistan Halkalı Edirne Güncel Haberler

Yorum yapın