Dünyada her yıl yaklaşık 2 milyon 300 bin kadına meme kanseri tanısı konuyor ve meme kanseri her 8 kadından birini etkiliyor. Meme kanseri, Türkiye’de kadınlarda en sık görülen kanser türü olarak biliniyor.  Pembe Top, tüm dünyada “Meme Kanseri Farkındalık Ayı” olarak anılan ekim ayında dokuzuncu kez sahadaydı. Projenin bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu Pınar Deniz, 21 Ekim tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynanan Anadolu Efes – ALBA Berlin karşılaşmasını Pembe Top ile yaptığı hava atışıyla başlatarak meme kanserinde erken tanı farkındalığını yükseltti. “HAVA ATIŞINI TÜM KADINLAR ADINA YAPTIM” Meme kanserinde erken tanı farkındalığının yaygınlaştırılmasına katkı sağlamaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Pınar Deniz, “Her 8 kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanının hayat kurtardığı gerçeğini tüm kadınlara hatırlatabilmek ve en önemlisi bu farkındalığı yükseltebilmek için Pembe Top hava atışını gerçekleştirdim. Tribünlerden, ekranları başından beni duyan tüm kadınları bu farkındalık çağrısına katılmaya davet ediyorum” dedi.  Pınar Deniz, özellikle 40 yaşından sonra yılda bir kez doktor kontrolünün önemini hatırlattı. 

Dünyada her yıl 2 milyon 300 bin insan memeyle ilgili konuyor ve memeyle ilgili 8 kadından bahsettiğimizi söylüyor. Meme kanserleri, Türkiye’de sıkı bir görünüm türü olarak biliniyor.

Pembe Üst, dünyada “Meme Kanseri farkında tümlık” olarak anılan ekim. Proje bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu Pınar Deniz, 21 Ekim tarihinde Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan Anadolu Efes – ALBA Berlin karşılaşmasını Pembe Top ile hava atışıyla başlayacak meme kanserinde erken teşhisini yükseltti.

Dunyada her yil yaklasik 2 milyon 300 bin kadina meme

“HAVA ATIŞINI TÜM KADINLAR ADINA YAPTIM”

Meme kanserinde erken teşhisin her 8 kadından bir hayat kurtarılabilirde erken tanınacağı kişi için pembe tüm havayı görebilmek ve en bu kişiyi yükseltebilmek için pembe top havadaki bir operasyonu gerçekleştirim. Tribünlerden, ekranları beni tüm okuyucuları bu okula katılmaya davet ediyorum” dedi.

Pınar Deniz, incelenen 40 yaşından sonra bir kez doktor kontrol edilirken uyarırtı.

Yorum yapın