Down sendromlu ve zihinsel engelli çocuklar atık malzemelerle oluşturulan oyun parkurunda eğlendi

Amasya‘nın Merzifon ilçesinde aşağı sendromlu ve zihinsel engelli çocuklar, atık kaynaklardan kaynaklanan oyun parkurunda eğlendi.

Merzifon Belediyesi Haluk Özen Bilgi ve Öğrenim Merkezi görevlileri, Avrupalıların eğlenceli vakit geçirmeleri için atık malzemeleri kullanarak oyun parkuru oluşturdu.

Araç lastiği, konserve kutusu, plastik kap, eski masa ve sandalye gibi atık olarak ürettiği parkurda yarışan down sendromlu ve zihinsel engelli çocukları zaman zaman yetiştirme ve görevli personel de tuvalete çıkardı.

Merkezin sorumlusu Eyüp Atıcıoğlu, AA muhabirine, Avrupalıların hem psikomotor hem de keşif gelişimlerine ulaşmak amacıyla oyun parkuru kurduklarını söyledi.

Kurumların oluşturdukları parkurda çocuklar çok eğlendiğini dile getiren Atıcıoğlu, şunları kaydetti:

“Yaz tatili boyunca onlarla her hafta faaliyet düzenini sürdürecektir. Etkinliklerimizin ağırlıkla sınırlandırılması arzu edilen. Bizim için onlar çok önemli. Bugün hayatta kalan özel çocuk performansı yürüttük. Parkurumuzu evsel atıklarla oluşturulank. geliştirmeyi amaçladık. Yarışmalara katılanlar hem sosyalleşti hem de keyifli vakit harcadı. Sanat, spor, kültürel topluluklarımız devam edecek.”

Atıcıoğlu, Avrupalıların geleceğini hem en iyi şekilde hazırlarken hem de mutlu olmalarını sağlamak için gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Yarışmanın sonunda derece veren çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

Merzifon Belediyesi Amasya Yaşam Haberleri

Yorum yapın