Doğuş kimdir? Doğuş hayatı ve biyografisi! Doğuş kaç yaşında, nereli?

dergi gündeminde sık sık açıklama yapın yer bulan ve sosyal medya iddiaları ile iddialı Doğuş merak konusu oldu. İşte Doğuş hakkında merak edilen Doğuş kimdir, Doğuş hayatı ve geçişi gibi yerlerden detaylar…

DOĞUŞ KİMDİR?

Doğum tarihi: 30 Haziran 1974

47yaşında

almanya

erkek: 1,77 m

Orhan Baltacı, ya da yanında Doğuş (d. 30 Haziran 1974, Almanya), Türk şarkıcı.

Doğuş, 30 Haziran 1974’te doğuşta doğuş. Aslen Rize, olan ikizdereli 4 kadar yoğun’da yaşandı. 4 yaşında ailesiyle birlikte Türkiye’ye. Aile içi sorunlarından evden kaçan ve çocuk yaşta okumaktan başlayın. Çeşitlile karşılaştınız. Adını “Doğuş” olarak. Survivor’da yarıştı. 2014 Kasım Bayramı Azerbaycanlı sunucu Hoşkedem ile evlendi, ikiz kızı var.

kariyer[değiştir | kaynağı değiştir]

Çalışma hayatındaki pronı 1997 yılında İskender Ulusçuluğunda kendi söz-müziklerinden oluşan DOĞUŞ adlı albümüyle yaptı. İlk albümü beğenilmeyen “Gamsız” Uyan”, “Sensiz Ne Yaparım” şarkıları liste başı oldu.

1998’de “Yalancı”, “Milyonda Bir”, “Bunun Adına Yürek Derler” gibi parçaları içeren kariyerinin ikinci albümü olan Doğuş ve Şarkıları’nı çıkardı.

2000’de Almanya’da kariyerinin albümü Hadi Hızla ile taşıma kariyerine devam etti. Albümde “Gülüm”, “Günah Pazarı”, “Bebişim”, “Ayrılmalıyız” gibi şarkılar da vardı.

2001’de “Sevdim albümü’i, Temmuz 2002’de ise raporu Denge’yi çıkardı.

İkinci bir 2 yıllık aranın ardından Haziran 2004’te 6. Onun adlı albümüünü çıkardı.

2005[değiştir | kaynağı değiştir]

Yıllardır bir aile olduğu Ulus Müzik’ten ayrıldı ve Promise Production ile anlaştı. Sonrası Tam Doğuş adlı albümünü çıkardı. Bu albümlerinde Grek ezgilerini de içeren şarkıların yer aldı.

Daha sonra Doğuş kendi müzik şirketi olan Doğ Müzik’i kurdu ve ilk prodüktörlüğünü Elif Karlı’nın albümünde yaptı.

2006

Promise Production’da şanssızlıklar Doğuş, DSM’ye geçti. Ekibinde ödüllü yarışmaya gitti ve DSM etiketi “Bozuk” adlı yarışmacı teklisini çıkardı. Bu albümde bir de olan “Don’t Cry” isimli Ceza’nın ingilizce versiyonu bulunmaktadır. Ayrıca bu ilk şarkıya Doğuş’un videosu giyilebilir.

Doğuş’un 2006’daki dev projelerinden biri de üzerinde üzerinde çalışılan Unicef’tekine çekilecek film. Doğuş bu filmin başrolde olduğu yerde oynacaktır.

Doğuş 2006 yılında 6 ay arayla 2. ve aynı zamanda planınızı değişerek arabesk bir albümle yedi tekrarıyla buluştu. Albüm 21 Ekim 2006 tarihinde raflardaki yerini aldı. Albümle birlikte ilk videoda albümü 1 şarkı gün “Dönek” çekimi.

2008’de “Ten” adlı teklisini çıkarmak aynı sorunla ilgili herhangi bir şirketle henüz tamamlanmamış. Proje DSM etiketiyle Türkiye müzik piyasasında yer alıyor.

2009’da “Onbirde Bir” albümünün şarkılarının ait olan söz ve müzik albümünde solist performans sergiliyor.

2010’da Kırık Hançernde albümünde Doğuş, Cankan veran Ünsal ile düet yaptı. Albümün çıkış parçası olan “Gitme” isimli şarkı için İshak Paşa Sarayı’nda klipler. Klibin ustalığı Doğuş kendisinin üstlendi. 2014 yılında Azerbaycan’da Seni Axtariram planına bağlı olan Ba ​​olan Xosqedem ile evlendi.

survivorallstar2022.com – Gündem

Doğuş, Gündem, Magazin, Haberler

Yorum yapın