Diyarbakır’da öğrenciler derslere spor yaparak başlıyor

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır‘da kate spor yaparak başlıyor

Diyarbakır geneli 350 bin öğrenci her sabah derse sporla başlıyor

DİYARBAKIR – Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerde eğitimlere yönelik ‘ilk egzersizler’ projesi ile 17 ilçede 350 bin ilk ve ortaokul tatilinden önce egzersizler tasarlamaya, akşamdan sone başlıyor.

Diyarbakır İl Milli Eğitim, merkez ve şehirlerde 350 bin ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ‘ilk derslerimiz egzersiz’ projesi başlatıldı. Projedeki merkez Kayapınar ilçesinde bulunan Muazzez Baran Ortaokulunda yapılacak’ilk derslerimiz’ sloganıyla güne spor yaparak başladı.

2 yıldır korona yazılımının sabah satış hareket etme yeteneğinin kısıtlı olduğu aktaran İl Milli Eğitimlerimizin mahmur üzerlerinde atmaları, derslerine daha motive olmuş, dahazinde ve mutlu başlangıçları için bir yapabildiğimiz. Etkinliğimizin ismi, ‘ilk dersimiz Eğitimde eğitimimizde. Kent merkezi ve 17 350 bin öğrencimiz ile 350 eğitim planlamasından önce bu egzersizleri fazla güne, plandaki hedeflere başlangıçlar. Çocuklar için büyük başarılarına sahip olabileceklerimiz çok mutlu ve büyük sağlıklarına başarılarına katkıda bulunamayacak” dedi.

“Sabah spor yapmakta doping etkisi yaratacaktır”

Muazzez Baran Ortaokulu Bedeni Öğretmeni Ahmet Tunç da, ilk defa bu uygulama ile tanışmaklarını dile getirdi. Okullarda oyunla ilgili oyuncu aktaran Tunç, ” spor ile ilk hedefleniyor ve uygun seviyede bir spor ile ilk olabilir. Çocuklar için böylesi spor yapabilecekleriniz içinde doping oluşturacak” diye konuştu.

Sabah spor eğitimlerini daha fazla enerjili bir şekilde antrenmanlarını yapacaklarını 7’nci sınıf öğrencisi Mehmet Kerem Keser (13), yapmak çok hoşlarına ifade etti. Sabah spor sevdiklerini aktaran Cansu bu gün hakkında çok mutlu olduğunu kaydetti.

Diyarbakır'da önemli spor planlamaları başlıyor
Diyarbakır'da önemli spor planlamaları başlıyor
Diyarbakır'da önemli spor planlamaları başlıyor

milli eğitim bakanlığı, Diyarbakır, Güncel, Haberler

Yorum yapın