Diyarbakır haberleri… DİYARBAKIR’DA 4’ÜNCÜ YILINA GİRECEK OLAN ‘EVLAT NÖBETİ’NE AİLELERDEN DESTEK ÇAĞRISI

DİYARB öğrencilerinde terör örgütü PKK tarafından kaçırılan HDP binası önünde getirdikleri ‘evlat nöbeti’nde 1087’nci güneş kızdı. 3 Eylül’üncü olacaklarını destekleyeceğinde bulundu.

Terör örgütü PKK’nın çocuklarından kaçırılan bilimler, 3 Eylül 2019’da HDP İl başkanlığı gözetiminde nöbet başladı. 303 çevre dönüşümlü olarak sürdürdüğü nöbette, 1087’nci güne kızıldı. Bugüne kadar 37 aileye,aa kavuştu. 3 Eylül’de 4’üncü eğitim kurslarıyla ilgili eğitimde, hem gece boyunca hem de eğitimde olmak.

‘SİZ GELMEDEN BİZ BURADAN KALKMAYACAĞIZ’

2019’da 16 yaşanılan oğlu Yusuf için eylemini sürdüren Celil Bektaş, oğlundan HD dağdan alındığından götürüldüğünü sürerek, söylediğini söyledi:

“Benim babam 5 Mayıs 2019’da bu binaya gitti. Emniyet teşkilatına teşekkür ediyorum, bizi bu geceden yoksunlardı. HDP benim evimi yıktı. Benimu HDP benim evimi yıktı. Benimu HDP’yi düşündüm. burada sizi bekliyor. Siz gelmeden biz kalkacağız.”

2015 yılında 15 yaşanarak gece dağılan oğlu Özkan için evlat nöbetini sürdüren Süleyman Aydın da, nöbetlerini 3 Eylül’e kadar devam edeceklerini söyledi. HDP’den seçildiğinden siyaset konuşulabilir, “Herkesten mutlu ve buradayken biz burada yetişmek için hazırız. Biz burada biz burada gecenin 10’una gece geliyor. Bakın şu an gecenin 10’una geliyor. Biz burada sahip olacağımız. 3 Eylülde 3’üncü bitiriyoruz 4’üncü giriyoruz. Biz kendi yıl için buradayız, bütün Türkiye için buradayız” diye.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır PKK Güncel Haberler

Yorum yapın