DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: ‘Biz haklıyız, bu bize güç veriyor’

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Bizim elimizdeki yetkin, yetenekli personelle yarışamıyor. Onların propaganda aygıtları bizim gördükleri yok. Ama bizde onlarda olmayan çok daha güçlü bir şey var: Biz haklıyız. Biz haklı kısıtlamalar nedeniyle güçle mücadeleyi sürdürüyoruz. Bunların ne kadar parası olursa olsun, devlet imkanlarını ne kadar kullanırlarsa kullanırlar. Meşru değil ama kullanıyorlar. .

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, deprem bölgesi Kahramanmaraş‘ta Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. Burada konuşan Babacan sözlerini şöyle sürdürdü:

“İMAR BARIŞI DERKEN GÜVENCESİZ BİNALARI, RUHSATLI MEZARLARA ÇEVİRMEYECEĞİZ”

“Su dolu tankerler varken sahibinin susuz kaldığı bir dönemde bu yöneticin, televizyonlarda ‘Uzaya verebiliriz’ diyerek beceriksizliklerini gözden kaçırmaya çalıştığımızı görüyoruz. İktidarımızın ilk gününden itibaren afet yönetimimiz olacak. Bir önceki seçimde imar aflarını en önemli proje olarak sunan destekleri onlar yayılmadı mı?İmar aflarını öve öve istedi.Şimdi de ‘Katalog suç götürüyor’ diyorlar.

“İNSANLARIMIZIN HAYATI, TEK KİŞİNİN İKİ DUDAĞI ARASINA SIKIŞMAYACAK”

Tek merkezden yönetilen, her şeyi tek çocuğun karar dönemlerinde sona erdireceğiz. İnsanlarımızın hayatı, tek kişinin iki dudağı sıkışmayacak. Haksız ve orantısız rant oluşturan, insanımıza ve doğaya zarar veren zararlı işleri tarihe gömeceğiz. Devletimizin gücü, her vatandaşımızın yaşamıyla, sağlığıyla, mutluluğuyla, zenginliğiyle sağlayacağız. Olmadık çılgın projelerle sahiplerinin vergisini heba olarak anlatıyoruz.

“YA SEN KİMİNLE SAVAŞIYORSUN? SOSYAL MEDYADAKİ PROFİL FOTOĞRAFINI DEĞİŞTİRMİŞ”

14 Mayıs’ta inşallah öyle bir kazanacağız ki bir kaybeden olmayacak. Tüm Türkiye kazanır. 86 milyon gücünde olabilir. Bir tane kaybedenin de gücünü kaybedebilirsin. Şu anda ülkeler yöneticileri kutuplaştırma üzerinden yönetiyor. Sürekli düşman arayışlarındalar. ya sen kiminle savaşıyorsun? Sosyal medyadaki profili değiştirmiş. Arkadaş, meşru demokratik siyasetin gereği olan bir seçime gidiyoruz, kavga değil… Yeter bu kavga gürültü.

“HABERLERDE GÖRDÜĞÜNÜZ PROJELER ÖNEMLİDİR AMA BİZ ONLARI DAHA UCUZA MAL EDECEĞİZ”

Biz vatandaşlarımıza hayal satmıyoruz, satmayacağız. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirmek için buradayız. Haberlerde gördüğünüz projeler önemli ama biz onları daha ucuza mal önerme. Daha varolan daha ucuza mal alışverişi. Ülke, vatandaşımızın zenginliğiyle güçlenecek. Tek tek size sahip olduğunuz güvenli hayat ile gurur duyacaksınız.

“O KONUŞMAYI YAPTIĞIM OTEL YIKILDI, ENKAZDAN TEK SAĞ ÇIKMADI”

İki sene önce DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Kongresi’nde konuştum. ‘Bazı semtlerin oturduğu zemin son derece tehlikeli. Acilen aşırıya kaçmam gerekiyor’ dedim. O yuvaları otel yıkıldı, gözyaşlarından tek bir ev sahibimiz çıkmadı. Kaza geliyorum demez ama deprem geliyorum diyor.

“KIZILAY’I, AFAD’I BİRİLERİNİN ÇİFTLİĞİ HALİNE GETİREN ANLAYIŞA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK”

Acılarımızın nefesini almaya çalışıyoruz. 6 Şubatlardaki ihmaller bir daha tekrarlanmasın diye çalışıyor. Yeni bir hayat kurmak istiyoruz. Hata yapma hakkımız yok. Rehavete kapılmaya, ihmal etmeye, Maraş’ın ihmaline göz yumma hakkımız yok. Afet anında Maraş’ı kendi kaderine mahküm eden iktidarlara tahammülümüz yok. Kızılay’ı, AFAD’ı birinin çiftliği haline gelen yaratıcı yönetim anlayışına tahammülümüz yok. Çadıra ihtiyaç varken çardak şeytan kamu donanımlarına bölmeler yok. Kalbimiz buruk ama biz hazırız. Yarından itibaren göreve başlamak için, size hizmet etmek için, Maraş’a hizmetkar olmak için hazırız. Başarmak zorundayız ve başaracağız.

“ONLARIN PROPAGANDA AYGITLARI BİZİM ELİMİZDE YOK. AMA BİZDE ONLARDA OLMAYAN ÇOK DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEY VAR: BİZ HAKLIYIZ”

Bizim sahip olduğumuz yetenek, yetkin yeteneklerle yarışamıyor. Bunların propaganda aygıtları bizim elimizde yok. Ama bizde onlarda olmayan çok daha güçlü bir şey var: Biz haklıyız. Haklı erişim bize verdiğinde bir güç var. Biz haklı kısıtlamalar nedeniyle güçle mücadeleyi sürdürüyoruz onları ne kadar parası olursa olsun, devlet imkanlarını ne kadar kullanırlarsa kullanırlar. Meşru değil ama devlet imkanlarını kullanıyorlar. Zamanında seçim devletlerini kendi partisi için kullanamazsınız. Bu, helal değiller. Onun için başarısız olacaklar. Biz meşru bir zeminde yürüyoruz. Haklıyız. Haklı eğitim bize verdiği güçle yürüyoruz, zor ama bunu hep birlikte başaracağız.

“SADECE SEÇİMİ KAZANMAYACAĞIZ. BİRLEŞE BİRLEŞE TÜRKİYE’Yİ KAZANACAĞIZ”

Sadece seçimi kazanacağız. Birleşe birleşe Türkiye’yi kazanacağız. Bu ülkenin yeniden ayağa kalkmaya ihtiyacı var. 10 gün sonra için güçlü bir destek bekliyorum. Birinci oy pusulasında sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun isminin içine evet mührünü basacağız. İkinci pusulasında da DEVA, Saadet, Gelecek, Demokrat ve tabii ki CHP için CHP logosunun içindeki evet mührünü basacağız. Haydi berekete, haydi özgürlüğe, haydi zenginliğe.”

Kahramanmaraş Deva Partisi Ali Babacan Politika Haberler

Yorum yapın