Derya Denizden Korkuyormuş

Yüzme Milli Takımları Başantrenörü Hakan Eskioğlu, ekranların reyting rekortmeni yarışması” Hayatta kalan‘ finalisti Türkiye’nin en başarılı yüzücüsü Derya Büyükuncu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı, “Derya, denizde yüzmekten korkuyor” dedi. Aynı zamanda Marmaris Belediyesi Gençlik Spor Kulüp Yüzme Şubesi Genel Koordinatörü de olan Hakan Eskioğlu, Marmaris’te, gazetecilerin sorusu üzerine Derya Büyükuncu hakkında konuştu. Kişi de eski milli yüzücü olan Hakan Eskioğlu, Hayatta kalan‘da aylarda bir adada yaşamak zorunda kalan Büyükuncu’nun denizde yüzerken korktuğunu ileri sürerek gördüklerini söyledi:

“Eskiden Galatasaray kulübü ile yaz sezonunda Bodruma tatile giderdik. Derya hariç hepimiz denize girer, açıktaki adaya yüzerdik. Derya, yüzez, hep kanoya binerdi. mi, yüzücülerin yüzde 99’u korkuyor. Şimdi izleyenlerum da Survivor Adasında Derya’yı kıyıdan kıyıdan yüzüyor. Hala denizde yüzmekten istiyorlar.

Eskioğlu, Büyükuncu’nun, Türkiye’nin en iyi yüzücüsü olduğunu da belirterek şunları sürdürdü: “Derya 36 yaşında. En son 35 yaşında Avrupa dördüncüsü oldu. 35 yaşında bu dereceleri elde edemedi.Bugün Derya yüzse gene Türkiye birincisi olur.Bu ülke Derya’dan daha iyi sporcu yetiştiremedi.”

“YÜZERKEN SERVETİNİ HARCADI ŞİMDİ PARA KAZANIYOR”

Eskioğlu yüzme sporuna devam edebilmek için Derya’nın servetini harcamasını belirterek, “Bugün Derya yüzmeyi bırakmadı. Derya yüzmeden mecburen uzaklaştı. Medyatik yarışmalara katıldı. nın ayakta kalabilmesi için tüm varlarını yoklarını ortaya koydular. Şimdi para kazanmak bu oyunu en doğal hakkı” dedi.

– Muğla / Marmaris

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Survivor Güncel Haberler

Yorum yapın