Derya Büyükuncu İddiaları Yargıya Taşıyor

Milli yüzücü Derya Büyükuncu, Fransa’da yapılan yüze yarışlarına katılan milli sporcular için “Türk sporcularda doping var” şeklindeki mail atarak, Fransa’ya şikayet ettiği biçim iddiaları yargıya taşıyor.Derya’nın eşi ve antrenörü Zehra Balkan Büyükuncu, yürüttüğü, daha önce “Yok Böyle Dans” davetinin katıldığı için Derya ile ilgili iftiralar atıldığı, şimdi de eşinin katıldığı “Hayatta kalan“Sonlarını verdikleri gün daha ağır bir ithamla karşılaşacaklarını belirterek, “Fakat bu seferimizi adalet önünde, yargıda yargılamayı ve hakkımızı arayacağız. Bu sözleri söyleyen Derya Büyükuncu’ya iftira atan herkesin cezasını yargı karşısında ödeyeceğiz” dedi.

Teknik araştırma yapılmaması dahidan gerçek olmayan bir haberin basına verilmesini ileri süren Zehra Büyükuncu, şunları kaydetti: “Bu iftirada asıl amaç ‘çamur at izi kalsın”dır. 30 topluluktan beri milli takım için canla başla çalışan bir oyuncunun kendi milli takımını ihbar etmesi gibi aşağılamaya yönelik bir iddia ancak onu karalamak, lekelemek isteyenler tarafından ortaya atılabilir. Bu iftirayı atanlara katılmak istiyorum, Fransa’da yapılan yüz yüze yarışlarında Türk Milli Takım sporcularının doping yaptığı tarzda bir açıklama yapılması Derya’ya ne kazandırır. Neden Survivor sona erdiğinde gün böyle asılsız haberler sergileniyor? Kapsamlı teknikler dahi yapımından. Gerçek olmayan bir haber basına bu kadar kolayca, üzerinde düşünülmeden, araştırılmadan nasıl verilebiliyor?”

-“HERKES DERYA’NIN MAİLİNİ BİLİR”-

Zehra Büyükuncu, eşi ve sporcusu olan Derya’nın mail adresinin yillarca aynı olduğunu vurgulayarak, “Derya’nın mail adresi aynı, herkes bu mail adresi bilir” şeklinde konuştu. İddialarda yer alan “derya.buyukuncu@hotmail.com” adresini ilk kez yönlendiren Zehra Büyükuncu’yu dile getiren şöyle devam etti: “Bu e-posta adresinin içeriğinde bulunmayan şekilde çok açık bir belli. Zaten IP üzerinden kimin yaptığı belli olur. Böylece yargısız infaz yapmış tüm Türkiye’yi görecek.Derya’ya ait olmadığını bilmelerine rağmen iftira atmalarını, Yüzme Federasyonu kurallarına hiç yakıştıramadım.Derya’ya bu leke atma eylemini, yanından ters giden insanların yapmadığını nereden bileceğiz.O zaman herkes e-posta kullanarak ortaya bir şey atsın , sonra da başkasını suçlayalım.

-“DİSİPLİN KURULU SUÇSUZ BULDU”-

Zehra Büyükuncu, Yüzme Federasyonu’nun sözleşmesini feshederek, disiplin örgütüne sevk ettiği Derya’nın suçsuz olduğunu ifade etti.Daha önce “Yok Böyle Dans’ programı sırasında da Derya aleyhinde iftiralar atıldığını ve soruşturma sürecini hatırlatan Zehra Büyükuncu, “Yüzme Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından yapılan Soruşturmada, Derya suçsuz bulundu. Derya aleyhine çalışan bazı çevrelerin şimdi yeni bir iftira kampanyası ile karşı karşıyayız” diye konuştu.

– İSTANBUL

Survivor Spor Güncel Haberler

Yorum yapın