Derya Büyükuncu Denizden Korkuyormuş

Yüzme Milli Takımları Başantrenörü Hakan Eskioğlu, ekranların reyting rekortmeni yarışması’ Hayatta kalan‘ finalisti Türkiye’nin en başarılı yüzücüsü Derya Büyükuncu hakkında şaşırtıcı bir açıklama yaptı, “Derya, denizde yüzmekten korkuyor” dedi.

Aynı zamanda Marmaris Belediyesi Gençlik Spor Kulüp Yüzme Şubesi Genel Koordinatörü de olan Hakan Eskioğlu, Marmaris’te, gazetecilerin sorusu üzerine Derya Büyükuncu hakkında konuştu.

Kişi de eski milli yüzücü olan Hakan Eskioğlu, Hayatta kalan‘da aylarda bir adada yaşamak zorunda kalan Büyükuncu’nun denizde yüzerken korktuğunu ileri sürerek gördüklerini söyledi: ‘Eskiden Galatasaray kulübü ile yaz sezonlarında Bodruma tatile gittidik. Derya hariç hepimiz denize girer, açıktaki adaya yüzerdik. Derya, yüzüz, hep kanoya binerdi. Biz de içinden ‘Korkak, yüzekten bakmaktan’ diye dalga geçiyor.

Esasen hepimiz denizden çekiniyorduk. Denizin dibini göremedi mi, yüzücülerin yüzde 99’u korkuyor. Şimdi izleyenum da Survivor Adasında Derya kıyıdan kıyıdan yüzüyor. Hala denizde yüzmekten faydalanmak. Korktuğu için de hiç derinlere gitmemek, kıyıyı hiç gözden geçirmek istemiyor.

Eskioğlu, Büyükuncu’nun, Türkiye’nin en iyi yüzücüsü olduğunu da belirterek sözlerini sürdürdü:

Derya 36 yaşında. En son 35 yaşında Avrupa dördüncüsü oldu. Bu 6 dönemden beri süre gelen disiplinli yaşam sonucundan oluşan bir başarı. Derya kendine bakmasaydı 34-35 yaşında bu dereceleri elde edemezdi. Bugün Derya yüzse gene Türkiye birincisi olur. Bu ülke Derya’dan daha iyi sporcu yetiştiremedi. Ö

YÜZERKEN SERVETİNİ HARCADI ŞİMDİ PARA KAZANIYORÖ

Eskioğlu yüzme sporuna devam edebilmek için Derya’nın servetini harcamasını belirterek, “Bugün Derya yüzmeyi bırakmadı. Derya yüzmeden mecburen uzaklaştı. Medyatik yarışmalara katıldı. nın ayakta kalabilmesi için tüm varlarını yoklarını ortaya koydular. Şimdi para kazanmak bu oyunu en doğal hakkı” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Survivor Magazin Güncel Haberler

Yorum yapın