“Dervişlik yolundayım” diyen Leyla Bilginel, dergah kuruyor

Gökay KalaycıoğluHaberler.com’un YouTube kanalında sunumuyla yayınlandı. Haber Bahane’nin bu haftaki konuğu oyuncu ve sunucu Leyla Bilginel oldu. Uzun süredir doğanın içerisinde sakin bir yaşam süren Bilginel, tekke kurma planını anlattı.

“SİZLERE HAYATIN FARKLI BİR YÜZÜNÜ GÖSTERMEK İÇİN EĞİTİM VERİYORUM”

Bir süredir kurduğu akademi aracılığıyla oturumlar düzenlediğini belirten 51 yaşındaki Bilginel, “Yarım asırdır çınar oldum. Her 10 yılda bir değişim ve dönüşümün içine girdiğimizi düşünüyorum. Leyla Bilginel Akademi’yi kurdum. Orada da ‘5 beden 5 ben’ eğitimini veriyorum. Farklı yönleriyle.” “Hayatın bilinen gerçeklerinin çoğunun yanlış, çoğu yalanının ise doğru olduğuna inandığım hayatı bir kum saati gibi altüst ediyorum. İnsanlara bunu söylüyorum. İzmir’de dağın eteklerinde yaşıyorum. Akademi için online eğitimler alıyorum ama online seanslar yerine birebir seanslar yapıyorum” dedi.

'Dervişlik yolundayım' diyen Leyla Bilginel tekke kuruyor

“DOĞADA DERGİSİ KURUYORUM”

Tekke kurmak için hazırlıklara başladığını söyleyen ünlü isim, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tekke kurmayı düşünüyorum çünkü 50 yaşından sonra hizmetlerimin doğaya olmasını hedefliyorum. Bir yer hazırlıyorum. Allah’ın izniyle dervişlik yolundayım ve tekkeme çoğunlukla gençler gelecek. Çocukluğumdan beri.” “Uhrevi bir hayatım vardı. Gençken festival kızı oldum. Çocukluğumdan beri pek çok mucizeye, bugün metafizik olarak anlatılan pek çok şeye tanık oldum. Kendi gözlerimle gördüm, yaşadım. ağaçlar sabahı selamlıyor.”

“MÜŞTERİLERİM 1 SAATLİK SEANSLA ŞİFA BULUYOR”

“Alevi kökenliyim ama Alevi olduğumu söylemek istemiyorum. Benim için Alevilik bir mezhep değil, bir yaşam felsefesidir. Annem de kadın şifacıydı, öğretmenlerimizden öğrendi. Çünkü biliyorum Benim yerim şifacıyım demek yerine bunu kolaylaştıran kişi benim. Müşterilerime 1 saat içerisinde muazzam bir çözüm sunuyorum.” Müşterilerimin kendi sorunlarını çözmelerine ve şifa bulmalarına yardımcı oluyorum. 1 yıl önce covid-19 geçirdim. haber “Seni hazırlıklı olman konusunda uyarmıştım.”

Ecem Altan

Gökay Kalaycıoğlu Leyla Bilginel YouTube Dergisi Hayat Kültür Sanat Haber

Yorum yapın