Depremzedeler yeni yuvalarında buruk sevinç yaşıyor

Depremzedeler yeni yuvalarında buruk sevinç yaşamak

Depremzedeler bir yandan yeni evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşarken bir yandan da kayıplarının hüznünü yaşamak

GAZİANTEP – Depremzede incelemek için yeni yapılan akıllı köy evlerine yerleşmenin mutluluğunu yaşarken bir yandan da aile fertlerinin acısını dikkat çekiyor.

6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerden en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesindeki evleri yıkılan depremzede ömür için köy evleri 35 gün gibi kısa sürede teslim edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teslim ettiği akıllı köy evlerine yerleşen, yeni yuvalarına yerleşmenin sevincini yaşarken bir yandan da kaybettikleri aile fertlerinin üzüntülerini yaşıyorlar. Köy evine kavuşan ve depremde 21 aile ferdini kaybeden Koç ailesi buruk bir mutluluk yaşıyor.

“Bütün ailemi depremde kaybettim. Biz de kalıntılarda kaldık”

Depremde ailesinden 21 kişiyi kaybeden İsmail Koç, “6 Şubattaki depremde köydeki evimizde tutuklandık. Evimiz yıkıldı kalıntıları altında kaldı.3 saat sonra bizi çıkardılar. 4 çocuğum, 4 torunum, gelinlerimi hepsini kaybettim. dedi.

“Bu kadar kısa sürede eve kavuşacağımızı düşünmezdim”

Çok kısa sürede evlerinin teslim edildiğini vurgulayan Hacer Koç, “Çok kötü bir durumdu. kısa sürede verilmesine sevindik. Allah devletimizden, milletimizden, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” diye konuştu.

Kahramanmaraş Gaziantep Allah Aile Genel Haberler

Yorum yapın