Depremzede Çocuklar Palandöken Çocuk Şenliğinde buluştu

Palandöken Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Palandöken Çocuk Şenliği, bu yıl depremzede çocukların da artmasıyla; ‘Birlikte İyileşeceğiz’ teması çerçevesi gerçekleşti. Hacivat-Karagöz, Nasrettin Hoca, Keloğlan ve Kukla şovlarıyla keyifli vakit geçiren çocuklar, Çocuk Bandosunun seslendirdiği marşlar ve parçalarıyla doyasıya eğlendi. İki saat süren etkinliğe, katılımın yoğun oldu.

Palandöken Ruhu

Hatay‘da açılan Palandöken Konteyner yaşam merkezi ile dadaşların destek ruhu afet bölgesini taşıyan, PALTİM’le psikososyal sağlayan, aşevleriyle depremzedelere hizmet eden Palandöken Belediyesi, Erzurum’da ağırlanan depremzedeler için paylaşım ve dayanışma etkinliklerini de sürdürüyor.

Covid19 salgını sürecini PALTİM ile sahada gönül seferberliği başlatan Palandöken Belediyesi, bu kez de vefa gruplarıyla depremzede çocukları afet travmasından uzaklaşmaları, normalleşmeye girmeleri için etkinlikleri gerçekleştiriyor.

Renkli Görüntülere Sahne Oldu

Bu karşılaşma, Palandöken Belediyesi tarafından Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi Spor Salonunda düzenlenen ‘Palandöken Çocuk Şenliği’ renkli görüntülere sahne oldu. Erzurum’da misafir edilen depremzede ailelerin çocuklarıyla birlikte salonu dolduran minik Dadaşlar, hem eğlendi, hem misafir çocuklarla kaynaştı. Aileleriyle birlikte etkin katılan insanlara heyecan ve mutluluk görülmeye değerdi.

Sunar’ın Konuşması

Palandöken’in zirve yüreğini depremzedelerle paylaşarak, tüm çocukları selamlayan, Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, yoğun ilgiden duyduğu heyecan ve memnuniyet dile getirdi. Başkan Sunar, “Görev süremiz boyunca geleneksel hale getirdiğimiz Palandöken Çocuk Şenliği programımızın bu yıl çok özel misafirleri var. kullanım kullandı.

Sunar’dan Çocuklara Müjde

Palandöken Belediyesinin çocuklara yönelik hizmetlerine de değinen Sunar, 4 yıllık görev sürelerinde amacına hizmete imza attıklarını belirtti. Yaptıkları yollar, hizmete açtıkları parklar ve yatırım yaptıkları dev projelerle öne çıkan çıktılarını anlatan Sunar, çocuklar için umut de verdi. Sunar, “Geçtiğimiz Yıl Yıldızkent bölgemizde yaptığımız Survivor Macera Parkının aynısından bu bölgeye de gideceği. Abdurrahmangazi ve Yunus Emre Mahallelerimizin kullanıcıları istifade edecekler. Şimdiden hayırlı olsun.” dedi

Bayramın 3’üncü gününde kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu da paylaşan Başkan Sunar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocuklara selamını iletti.

Çocuklardan Başkan Sunar’a Teşekkür

Programın sonunda Başkan Sunar’a teşekkürde bulunanlar, “Başkan Amca Seni çok evinden” sloganını atarak, Sunar’la hatıra fotoğrafı çektirdiler. – ERZURUM

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Erzurum Hatay Çocuk Yerel Haberler

Yorum yapın