Depremin 12. gününde art arda 3 inanılmaz kurtuluş: 261 saat sonra enkazdan ekipleri alkışlayarak çıktı

Depremin 12. gününde art arda 3 inanılmaz kurtuluş: 261 saat sonra yıldırımlardan ekipler alkışlayarak çıktı

Aynı enkazdan çıkan Mehmet Ali Şakiroğlu’nun ailesi kurtarma ekiplerine böyle sarıldı

261 saat sonra özel hastanenin hapishanesinden çıktı, ilk işi ailesiyle konuşmak oldu

HATAY – Hatay‘ı adeta bir yerle bir eden depremde ekiplerin kurtarma çalışmaları sırasında 261 saat sonra Akademi Hastanesi’nin enkazından iki kişi sağ olarak kurtarıldı. Enkazdan çıkaran Mustafa Avcı kendini kurtaran takımları alkışlarken, ilk işi ailesini aramak oldu. Aynı tortudan çıkarılan Mehmet Ali Şakiroğlu’nun yakınlarının sevinci ise görülmeye değerdi.

Merkez birimi Kahramanmaraş olan iki ayrı depremin 12. gününde, Hatay‘dan peş peşe sevindirici haberler geldi. İlk olarak Antakya ilçesindeki Buket Apartmanı’ndan 12 yaşındaki Osman Halebiye sağ olarak kaydedildi. Hemen ardından ise 261. gecede Özel Akademi Hastanesi enkazından Mustafa Avcı ile Mehmet Ali Şakiroğlu KATAK ekipleri tarafından sağ olarak kurtarıldı.

Enkazdan alkışlayarak çıktı

Sağlık durumlarının iyi olduğu gözlenen depremzedelerden Mustafa Avcı, enkazdan çıkarıldığı sırada kendisini ve kendisini kurtaran takımları alkışladı. Konuştuğu gözlenen Avcı’nın ilk işi ise ailesini aramak oldu. Doğumu götüren sağlık ekiplerinin edindiği ailesini arayan Avcı, “Hepsi kurtuldu mu? Nazlı nasıl’Duyayım mı seslerini birazcık da olsa?” dedi. Telefondaki yakını ise, “Hepsi iyi” cevabını verdi.

Bebeğini ağlara getirmişti, enkazda kaldı

Yine aynı hastanenin enkazından çıkan Mehmet Ali Şakiroğlu da Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan Şakiroğlu’nun bebeği Aziz Yusuf’un içerdiği ve depreme ailecek acil serviste yakalandıkları öğrenildi. Depremin babası Mehmet Boyraz enkazdan sağ olarak kurtarıldı. Ardından eşi Necla ile bebeği de ikinci gün enkazından sapasağlam çıkartıldı. Depremzede Mehmet Ali Şakiroğlu’nun elindekileri elinden bırakmadığı tesbih de dikkat çekti.

Olayı duyarak özel hastanenin koşularına koşan baba Mehmet Boyraz ile ağabeyi KATAK ekiplerine sarılarak sevinç gözyaşları döktü. Sevincini basın mensupları ile paylaşan baba Boyraz, “Hepsini öpüyorum. Burada çalışan askerini, polisini, kameracısını, operatörünü, nakliyecisini hepsini öpüyorum. Çocuğu rahatsızdı, onun için getirdi. Ben de yanındaydım” dedi.

Enkazdan yaralıyı sağ olarak çıkartan KATAK ekibinden Barış Hırebaş, “Hepimiz teyakkuz halindeydik. Operatör arkadaş bir ayak talimatı verirce, hemen oraya koştuk. Yaşam alanı açıktı. İlk çıkan Mehmet Ali. Mehmet Ali, “Açtım, geleceğim, siz geldiniz” dedi. Arkasında Mustafa Var, işlevsel de çıkarttık. İki hastamızın da şuuru gayet açık.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da deprem yerinde incelemelerde bulundu.

Kahramanmaraş Mustafa Avcı Hatay Yerel Güncel Haberler

Yorum yapın