Depremden sağ çıkan 2 aylık ikiz bebek, ailesine ikinci mutluluğu yaşattı

Hatay’da, sürpriz doğumuyla ailesini şaşırtan 2 aylık ikiz bebeklerden Kuzey, deprem altında yerden sağlıklı bir şekilde kurtarılarak ailesini bir kez daha sevince boğdu. Anne Nazlı Cevrioğlu, “Kundağı bir görüntüleniyor nefes alıyordu, büyük bir şanstı. Kuzey zaten sürprizdi bize, ikiz bebeğe hamile bıraktığını öğrendik, depremde bize sürpriz yaptı” dedi.

6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremler Hatay’da büyük bir yıkıma neden oldu. Antakya ilçesi Gazi Mahallesi’nde 5 katlı bir apartmanın birinci katında depreme binen 3 çocuk annesi 25 yaşındaki Nazlı Cevrioğlu, yaşadıklarını hem hüzün hem mutluluk içinde anlattı. Murat-Nazlı Cevrioğlu çiftinin depremden 17 gün önce erken doğumla ikiz bebekleri dünyaya geldi. Erken doğum olan erkek bebekler iki hafta İskenderun ilçesindeki bir hamile küvezde kaldı. Mehmet Efe ve Kuzey isimli ikiz bebekler 4 Şubat’ta taburcu evlerine gönderildi. Sürpriz şekilde tek beklerken, ikiz bebekleri olan Cevrioğlu ailesinin deprem gecesi ise kabusa gidiyor. Sarsıntıyla birlikte anne Nazı Cevrioğlu, 3 yaşındaki kızını alıp dışarı çıkarırken, baba ise koltukta kundağı alıp hızla kendini bahçeye attı. Otomobile binen aile, kundağı açtıklarında Kuzey ucunda olmadığını gördü. Canını aşkına sayan baba Murat Cevrioğlu, hemen duvarları yıkılmaya başlayan binanın içine girdi. Koltuğun üzerinde ölçümi bulamayan baba, yaklaşık 15 anlam aramanın ardından Kuzey’i koltuğun bulunduğu yerde buldu. Kundağı alıp hemen dışarı çıkan baba bebeği annesine verdi. Kundağı açan anne Nazlı, çıkışının ağlamasıyla büyük mutluluk yaşadı.

“İçeri çekişme çökmesi muhtemel”

Nazlı Cevrioğlu, 3 yaşında bir kızı ve bir de iki bebeklerinin olduğunu söyledi.

İkiz bebeklerinin 34 haftalık ve sezeryanla dünyaya geldiğini hatırlatan Cevrioğlu, “Erken doğum oldu, İskenderun’da küvezde kaldılar iki hafta. , “Eşimde hızlı bir şekilde kundağı aldı. İki bebeğimde bir kundaktaydı. Dışarıya çıktık ama hala sallanıyoruz. Yanımızdaki bina fırtınası oldu. Arabanın içinde kundağı bir yere gitmeden biri yoktu. Eşim zorla koşa koşa gitti, bende onu bırakmadım. Biz binalara çöküntüler çökebilir. Dua ederek binaya girdik. Portmanto üst dünyaya yıkıldı, geçidi zor yapılar. Bebeğimizi bulduğum ama ben öldü zannettim. Korktuk bakamadık, arabaya geçtik ses yok. Kundağı açtık baktık nefes alıyordu” dedi.

“Depremde de sürpriz yaptı”

Kuzey bebeğini hemen bulamadıklarını bir süre aradıklarını anlatan Cevrioğlu, “Eşim sürekli aradı, koltuğun üzerinden zemine düştü. Koltuğun üzerine de beton düştü. Belki 15 dakika aradık. Zaten sürprizdi bize, ikiz bebeğe hamile kaldıklarını öğrendik.Depremde de bize sürpriz yaptı.Bebeklerimin bu depremde yaşaması bizim için şaşırtıcı bir olay” ifadelerine yer verdi. – HATAY

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

İskenderun Deprem Hatay Yerel Haberler

Yorum yapın