Depremde hayatını kaybeden babası için yarıştı, Türkiye şampiyonu oldu

Kahramanmaraş depreminde 8 birinci derece yakınını kaybeden fitness şampiyonu Müjgan Paçacı, babası için yarıştı ve birinci oldu.

Müjgan Paçacı, İstanbul’da düzenlenen yarışmanın ardından madalya ile babası ve yakınlarının kabrini ziyaret etti. Pacacı, diplomayı babası kabri üzerine dua etti. Fitness şampiyonu Müjgan Paçacı’ya geçmişte bir Kütahya sahip çıktı. Türkiye şampiyonu olan Paçacı, yaşadıklarını ve yöneticilerini şu şekilde dile getirdi:

“Deprem sonrası 1 hafta ailemi ve yakınlarımın cansız bedenlerini enkaz altından çıkarılmalarını bekledim. Annem, kardeşim, yenge, yeğen 8 yakınım öldü. Benim hocam,dı. yarışma haftası geldi.Depremde salonumda hasar gördüm ve salonumu da kaybettim.Fakat yine de umudumu yitirmedim.Türkiye vücut geliştirme ve Fitness şampiyonası Avrupa Şampiyonası milli takım seçmeleri son hafta İstanbul’da yapıldı.20 günde sıkı antrenmanlar ve ağır diyetle yarışmasıya hazırlandım.Babam için o Podyuma çıktım.2 sene önce de Türkiye birinci olmuştum.Madalyamı babama götürdüğümde bu madalya bana yetmezliği demişti.Baba için, hayata yeniden tutunmak için bu yarışmayı kendime hedef olarak seçtikm ve yine babam için bir madalya daha kazandım.Ağlayarak yas tutmak yerine, tazminatla şampiyonluk Başarım sağlamam federasyon tarafından da takdir edildi ve podyumda taziyeler sunuldu.Türkiye vücut geliştirme fitness federasyonu Başkan Yakup Cin tarafından takdim edildi. Şampiyon tutuklamadan hemen sonra babamın mezarını bayraklarla donatıp töreni alanını çevreliyor ve gösterim madalyasını bu kez babamın boynuna değil mezarına taşına taktım” dedi. Paçacı ayrıca kendisine destek veren yine sahibi gibi sporcu Hasan Akarsu’ya, yarışma için maddi manevi destek olan Kütahya İş Kadınları Derneği Başkanı Serda Bal Yıldız’a teşekkür etti.

Fitnes Türkiye şampiyonu Müjgan Paçacı, şampiyonluktan sonraki en büyük hayalinin Survivor yarışmasına katıldığını söyledi. – KÜTAHYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor

Kahramanmaraş İstanbul Türkiye Kütahya Spor Haberler

Yorum yapın