Depremde hayatını kaybeden 10 yaşındaki Ümit’in son isteği “Abimi kurtarın” olmuş

Kayseri OSB itfaiyesinde onbaşı olan Bekir Arı, depremin ilk gününde Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi’nde, kalıntıları 2 kardeş ile diyaloglarını anlattı.

ABİSİNİN KURTARILMASI İÇİN SÖZ ALMIŞ

Enkazda kalan 10 yaşındaki Ümit ve 13 yaşındaki ağabeyi Ozan İşal’i kurtarmak için çabaladıklarını anlatan Arı, yuvaların ayrı evlerini, Ümit’i gördüklerini, Ozan’ın ise o bir sadece sesini söyleyeceklerini dile getirdi.

Ümit’in kendilerinden bir isteği olduğunu vurgulayan Arı, gidişini şöyle sürdürdü: “Ümit, ağabeyinin kurtarılmasının kendisinden bizden istedi. İkisi birbirinin sesini duyuyordu. Ozan da ‘Kardeşim, sen çıktıktan sonra ben de yanında geleceğim. Hiç merak etme, kendin önce kurtulmaya bak’ diye kardeşini teselli etmeye çalışıyordu.Ozan o bir için gözükmüyordu. kimseler varsa hakkım size helal, gidin onları çıkartın’ dedi. Ozan’ın yanında bir kitap bulduğu, ‘Yer Altında Bir Şehir’ isminde. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık.O gün Hayrullah Mahallesi’nde 20 kişi çıkardık, çok şükür.”

ANNE BABALARI DA VEFAT ETMİŞ

Tedavi gördük Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ortopedi servisinden taburcu edilen Ozan’ın dayısının yanında gittiğini anlatan Arı, depremde Ozan’ın kardeşi Ömür (8) ile annesi ve babasının da hayatını kaybettiğini kaydetti.

Organize Sanayi Bölgesi Kahramanmaraş Kayseri Güncel Haberler

Yorum yapın