Denetimler hız kesmiyor! Çankırı’da 2 zincir market evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçmişte yaptığı AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında marketlerle ilgili denetimleri sıkılaştırıcaklarını bildirmişti. Erdoğan “Marketlerle ilgili gerek zincir gerek diğer marketlerle ilgili Tarifeler böyle. Kabine’de arkadaşlara söyledi. Başta Ticaret Bakanlığımız olmak üzere kontrolleri sıkılaştıracağız. .Zincir marketlerle ilgili kontrolleri sıkılaştıracağız, fiyat belirlemelerini gerçekleştirmenin amaçlarına ulaşmaz, takibini gidiş” görüşünü kullanmıştı.

Cumhur İttifakı ortası MHP’nin genel başkanı Devlet Bahçeli de Erdoğan’ın sözlerine destek vermiş ve “Sürekli zam yapan zincir marketlerin FETÖ’yle irtibat ve ilişkisinin genel organları organları” diye konuşmuştu.

Denetimler hız kesmiyor!  Çankırı'da 2 zincir market evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı

İktidarın art arda gelen bu tepkileri sonrası dikkat çekici gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çankırı Belediyesi zabıta ekipleri, araştırmadan gelen şikayetler üzerine kent merkezindeki zincir marketlerde denetim yaptı.

Denetimde, denetimde, gramaj, son kullanma tarihleri, reyon ve kasa fiyatları incelendi. Ayrıca hijyen kurallarına uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Denetimde, 2 market şubesi evrak eksiliği nedeniyle kapatılmıştır. Son kullanım tarihi geçen ürün sattığı ve etiket ile kasa fiyatlarının farklı olduğu belirtilen 3 mağazaye de para cezası tabloları.

Denetimler hız kesmiyor!  Çankırı'da 2 zincir market evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı

Belediyeden yapılandırılan, halk sağlığı işletmelerinin sahiplerinden olmak üzere sahiplerinden istekleri, önerileri ve şikayetleri giderek zabıta ekiplerinin denetimlerini sürdüreceği ile sürdüreceği belirtildi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın talimatları ile kent merkezi market ve iş yerlerinde, gramaj kontrolü, raf-kasa fiyatları uygunlukları, hijyen ve düzen denetimi, son kullanım tarihi kontrolü, fahiş fiyat ve stokçuluk denetimi yapıldı.

Zabıta Ekiplerin gerçekleştirmiş olduğu denetimlerde taşımayan 5 piyasa mühürlenerek, işlemlere ara verildi.

Ağrı’da son bir haftada yapılan denetimler sonucu 10 zincir market mühürlenmiş oldu. Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, pazarlara yönelik denetim görüntülerini paylaşarak, “Halkımızın hizmetkarıyız. Halkımız adına denetimlerimize devam edeceğiz” dedi.

Denetimler hız kesmiyor!  Çankırı'da 2 zincir market evrak eksikliği nedeniyle kapatıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Çankırı Zabıta Ekonomi Güncel Haberler

Yorum yapın