CHP’li Gökçe Gökçen, AKP Seçim Beyannamesini Değerlendirdi: “128 Milyar Dolar Nerede’ Diye Sormaya Başlarsa Şaşırmayacağız”

KERİM UĞUR

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı AKP Seçim Beyannamesi’ni; “Şaşkınız. Bir o kadar da alışkınız… Erdoğan’dan şöyle bir soru bekliyoruz artık; ‘128 milyar dolar nerede’ diye sormaya başlarsa biz de şaşırmayacağız” sözleri ile değerlendirdi.

CHP Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen ve CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı AKP Seçim Beyannamesi’ne değerlendirdi.

Gökçe Gökçen sonrakileri söyledi:

“Erdoğan sanki 21 yıldır ülkeyi yönetmiyormuş gibi ve bütün yetkileri kendi üzerinde toplamamış gibi gelecek vaat vermeye başladı. Biz de şaşkınız. Ama bir o kadar da şaşırmadığımıza, alışkınız. gençlerin bundan ne kadar rahatsız olduğunu ve bu yükün altından kalkamadıklarını anlattık… Hatta biz sileceğiz ödemeyin demiştik ve ondan sonra bir müjde gibi açıklamıştı.Ondan sonra Emeklilikte Yaşa Takılanlar demiştik ondan sonra bu sorunla ilgili bir şey yapmak zorunda kaldı şimdi de kamudan tartışmaları kaldıracağız, gençlere İnternetten çekme, vergi indireceğiz, diyor. Yani biz bunları söyledik zaten. Erdoğan’dan şöyle bir soru bekliyoruz artık; ‘128 milyar dolar nerede’ diye sormaya başlarsa biz de şaşırmayacağız.”

“BÜYÜK FARKLA HİZİMET YAŞAYACAKLAR”

Erdoğan’ın ‘İzmir bu defa ben geleceğim ki defterlerden bir başka çıkacak’ sözlerine ise CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu yanıt verdi. Aslanoğlu, İzmir’de bu seçimlerde de sonucun değişmeyeceğini belirterek, “Sayın AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a İzmirlilerin her zaman yaptığı sürprizi yine yapacaklar öyle sandıklardan çok farklı oy beklemeler bir kez daha büyük farkla hezimet yaşayacaklar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Recep Tayyip Erdoğan Gökçe Gökçen AK Parti Güncel Haberler

Yorum yapın